Lublin

AUTOR: Zuzanna

  • 1 dzień (25.11.2017)
  • Zamek Lubelski
  • Stare Miasto
  • różne muzea

Tę listopadową sobotę postanowiliśmy spędzić w Lublinie. I był to wyjazd nie tylko rodzinno – towarzyski. Chodziło przede wszystkim o względy turystyczne. Zaczęliśmy od Placu Zamkowego i dziedzińca Zamku Lubelskiego.

Obeszliśmy sprawnie wszystkie miejsca w dobrych humorach. Najbardziej rozbawiło mnie pytanie mamy przy kupnie biletów do zamku: Ile komnat znajduje się w środku? Odpowiedź była zdumiewająca, gdyż przeznaczeniem tego zamku było więzienie. A potem było już przejście na Starówkę. Obeszliśmy Trybunał Koronny oraz Pałac Ślubów – rodzicom oczywiście dobrze kojarzony, ponieważ to w tym miejscu wzięli ślub w 2003 r.

Zajrzeliśmy też do Archikatedry. A potem było już przejście od Bramy Krakowskej po wydłużonym deptaku aż do Placu Litewskiego. Lecz to nie koniec atrakcji tego dnia.


Czasu nie mamy zbyt wiele, więc w drogę. W planie mamy dwa miejsca: Lubelską Trasę Podziemną i Piwnicę pod Fortuną.

Przejście podziemiem starówki musimy zaplanować co do minuty, gdy może być brak wolnych miejsc. Rezerwujemy zatem bilety i aby nie marnować czasu w oczekiwaniu na nasze wejście idziemy do podziemi pod Fortuną. Bardzo nam się tam podoba, to bardzo ciekawe miejsce. Następnie zmierzamy w stronę Pałacu Ślubów ponieważ to właśnie pod nim znajduje się trasa podziemna dzięki której poznajemy historię miasta. Przejście połączonymi piwnicami robi wrażenie. Cudowne miejsce, warte polecenia. Na tym niestety musimy skończyć turystykę po Lublinie. W planie mamy jeszcze Ogród Botaniczny, Majdanek, Zalew Zemborzycki itp. Ale to innym razem.

Wieczorem odwiedzamy rodzinę i znajomych, a do zwiedzania powrócimy, a więc Lublinowi mówimy:

DO ZOBACZENIA!!! 😃😁😄

0 Comments on “Lublin”

    1. Myślę, że na pewno warto odwiedzić Zamek, Stare Miasto, trasę podziemną, Piwnicę pod Fortuną, Wieżę Trynitarską, plac po Farze, przejść się od Bramy Krakowskiej do Placu Litewskiego i dalej do Ogrodu Saskiego, ogród botaniczny (najlepiej wiosną), Obóz Koncentracyjny na Majdanku (prawdziwa lekcja historii), Zalew Zemborzycki (najlepiej latem). W okolicach Lublina jest również mnóstwo ciekawych miejsc: Kozłówka, Kazimierz Dolny, Nałęczów, Zamość , Chełm, Roztocze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *