O nas

Naszą pasją są podróże. Lubimy aktywnie spędzać czas wolny. Jesteśmy nieprzewidywalni (nasi znajomi nigdy nie wiedzą czy przypadkiem nie pojawimy się w okolicy) i żądni przygód, lubimy adrenalinę, nowe wyzwania.

W 2020 r. narodził się w naszych głowach pomysł, aby naszymi pomysłami, doświadczeniem, spostrzeżeniami podzielić się z innymi i wtedy właśnie zaczęliśmy prowadzić nasz blog. Wcześniej wszystkie trasy, wycieczki opisywaliśmy w naszym papierowym dzienniku podróży, dzięki któremu możemy odtworzyć i opisać na blogu wcześniejsze wyjazdy.

Podróże to nasz sposób na życie, na spędzanie wolnego czasu, tak naprawdę to bez nich nie wyobrażamy sobie życia. Dają nam energię, motywację do działania, do pracy, do planowania. Chyba jesteśmy od nich “uzależnieni” 😉, bo gdy mamy do wyboru remont kuchni, czy kolejny wyjazd, po raz kolejny wybieramy to drugie i dobrze nam z tym.

Gdy zaczęliśmy podróżować Jula i Zuza były jeszcze malutkie, ale dzielnie znosiły wszelkie trudy podróży. Z czasem ten sposób zwiedzania również je “wciągnął” i chyba teraz nie potrafilibyśmy się odnaleźć na wczasach all inclusive. Nie lubimy być ograniczeni, cenimy sobie wolność. Robimy co chcemy, jak chcemy i kiedy chcemy. Podróżując lubimy się przemieszczać, wszystko nas ciekawi, jeszcze tyle przed nami nowych miejsc, ciekawych ludzi i chyba dlatego nie potrafimy usiedzieć na miejscu.

Z biegiem lat w naszej rodzince dokonał się naturalny podział obowiązków związanych z wyjazdami. I tak:

  • Ania – zajmuje się przygotowaniem wyjazdów, wyszukaniem atrakcji oraz ustaleniem miejsc noclegowych. Ze wszystkich informacji, GPS-ów i nazw, tworzy plan, który następnie drukuje na kartkach.
  • Andrzej – dopracowuje trasę przejazdu (jak przystało na kierowcę), przygotowuje sprzęt, samochód i namiot/przyczepę do wyjazdu, gromadzi zapasy (kasze, ryże, makarony, sosy, wafle ryżowe, itd.), dba o dopilnowanie formalności (karty Ekuz, paszporty, zielona karta i tak dalej). Andrzej prowadzi również nasz papierowy dziennik podróży, który powstaje podczas wyjazdu.
  • Julia – podczas wyjazdu dopilnowuje, abyśmy pokonali naszą trasę dokładnie tymi drogami, które są zaplanowane. Unikamy głównych dróg jeśli to możliwe, lubimy stare, widokowe drogi, a nasza nawigacja nie zawsze to rozumie, na szczęście jest Jula, która z atlasem samochodowym na kolanach wskazuje nam odpowiedni kierunek. Gdy chcemy zrobić zakupy lub zatankować i nie wiemy gdzie, wystarczy dać znać Julii, by za chwilę wszystko było już sprawdzone, przygotowane i wpisane do planu. Jula również wprowadza poprawki i aktualizacje naszej trasy na papierowym planie, jako, że nie zawsze wszystko idzie tak jak było wcześniej uzgodnione 😉
  • Zuzia – informuje nas o zbliżających się atrakcjach, czyta różne informacje, ciekawostki z naszych materiałów czy przewodników, czasami coś dopowiada od siebie, tak abyśmy na świeżo pamiętali i wiedzieli co w danym momencie zwiedzamy. Zuza również zajmuje się zrzucaniem zdjęć z telefonów do komputera, opisywaniem ich czy selekcją. Wybiera także od razu zdjęcia do naszego papierowego dziennika podróży.