Żelazowa Wola

  • 1 dzień
  • sporo historii
  • wiele odkryć
  • sporo wrażeń

Żelazowa Wola to rodzinna miejscowość Fryderyka Chopina. Tu znajduje się dom w którym mały Frycek przyszedł na świat. Oglądając zabytkowy dworek i podziwiając piękną przyrodę otaczającego go parku można przenieść się myślami w czasy gdy nasz wspaniały pianista dorastał i rozwijał swój nietuzinkowy talent. Uroku temu miejscu niewątpliwie dodaje zewsząd płynąca muzyka naszego kompozytora.

W długi weekend Bożego Ciała postanawiamy nieco pozwiedzać okolice Warszawy. Tak więc ruszyliśmy w kierunku Żelazowej Woli. Tłumaczyć chyba nie muszę, że to miejsce narodzin i pierwszy dom Fryderyka Chopina. Całą rodziną zapoznaliśmy się z jego domem oraz z muzeum w Żelazowej Woli. Oba miejsca bardzo nam się spodobały, ponieważ mieliśmy okazję poznać nieco historii naszego znanego wirtuoza pianina. To niesamowite uczucie móc chodzić po domu, w którym Chopin mieszkał.

Miejsce otoczone jest przepięknym, zadbanym ogrodem, który można podziwiać. Byliśmy pełni zachwytu. Do dyspozycji mieliśmy przewodnik multimedialny oraz ulotkę z mapką, które bardzo ułatwiły nam zapoznanie się z tym miejscem.

To co zaskoczyło nas najbardziej to fakt, że muzeum odwiedzane jest przez turystów z całego świata! Obeszliśmy cały ośrodek składający się z wielu atrakcji m.in. przeszliśmy mostami o charakterystycznej nazwie: Polonez i Mazurek oraz udaliśmy się na letnią scenę.

Podczas drogi można odpocząć, siadając na ustawionych dosyć często ławkach. My podziwialiśmy również zbiorniki wodne oraz coraz to nowe atrakcje przyrodnicze. Przystanęliśmy i porobiliśmy zdjęcia również przy pomniku naszego bohatera. Na terenie tego miejsca można napotkać również małą kaskadę utworzoną z kamieni.

Cały czas podczas zwiedzania towarzyszyła nam przepiękna muzyka Chopina. Niesamowity człowiek, niesamowite miejsce. Polecamy.

AUTOR: Zuzanna (12 lat)

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tym miejscu? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne 😊

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Ala
Ala
6 miesięcy temu

Ale ładne dziewczynki. Piękne zdjęcia