Poznań, Wolsztyn, Puszczykowo

  • 3 dni (1.05 – 3.05. 2009)
  • 1 miejsce noclegowe – Puszczykowo
  • 3 miejsca: Poznań, Puszczykowo, Wolsztyn

Dzień 1 (01.05.2009)

Tego dnia wstaliśmy wcześnie rano. Chcieliśmy jak najszybciej dojechać do Poznania, aby zobaczyć jak najwięcej atrakcji. Dziewczynki bardzo chciały zobaczyć koziołki, zatem od razu udaliśmy się na Stary Rynek. Gdy nadeszła godzina dwunasta naszym oczom ukazały się  trykające się przy dźwiękach poznańskiego hejnału koziołki. To było wspaniałe przedstawienie.

Zaraz po jego zakończeniu udaliśmy się na ulicę Ludgardy, by obejrzeć Makietę Dawnego Poznania. To niesamowite widowisko światła, dźwięku i efektów specjalnych trwało około 30 minut. Dzięki ciekawym komentarzom lektora mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o powstawaniu tego pięknego miasta.

Po obejściu Starego Miasta postanowiliśmy wybrać się na spacer na ulicę Matejki do Palmiarni Poznańskiej. Dziewczyny chciały popatrzeć na rybki 😉

Gdy zaczął zbliżać się wieczór nadszedł czas ruszyć w drogę do Puszczykowa, gdyż tam przy ulicy Brzozowej 15a mieliśmy zarezerwowany pokój. “Dom Sadyba” położony nad rzeką Wartą zapewnił nam wszystko czego potrzebowaliśmy.

Dzień 2 (02.05.2009)

Wreszcie nadszedł długo oczekiwany dzień … XVI Parada Parowozów. Andrzej już od rana nie mógł się doczekać, aby nam te wspaniałe maszyny pokazać i trochę o nich poopowiadać 😁 Zatem szybko zjedliśmy śniadanie i udaliśmy się do Wolsztyna.

Jula nie mogła się doczekać, aby zobaczyć słynną “Petuchę” o której jej Andrzej opowiadał. Ku jej ogromnej radości udało nam się także zrobić zdjęcie na pamiątkę 😊

słynna “Petucha”

Dziewczyny były pod ogromnym wrażeniem tego dnia. Na własne oczy mogły zobaczyć jak wygląda zmiana zwrotnicy, jak na obrotnicy lokomotywy zmieniają kierunek jazdy, jak dosypuje się węgiel czy dolewa wodę, do czego służy drezyna i jak się na niej jeździ.

Dzień 3 (03.05.2009)

Ostatni dzień to czas na spacer po samym Puszczykowie. Dziewczynkom najbardziej podobała się zabytkowa stacja kolejowa Puszczykówko i Muzeum Arkadego Fiedlera – wybitnego pisarza i podróżnika.

Niestety nic nie trwa wiecznie i nadszedł czas powrotu do domu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments