Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz zlot pojazdów zabytkowych w Sochaczewie

  • Muzeum Kolei Wąskotorowej
  • zabytkowe samochody
  • mnóstwo wrażeń
  • dużo wiedzy do zdobycia
  • możliwość wybrania się na wycieczkę pociągiem

Stacja Muzeum

W tak pogodną sobotę aż szkoda by było nigdzie nie pojechać. Tak więc udajemy się do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Oszczędzamy też na biletach, gdyż są one bezpłatne. Wycieczka ta to dalszy ciąg naszej przygody z koleją. Zaczęliśmy w Wolsztynie, gdzie obejrzeliśmy widowiskowy pokaz parowozów, a tutaj mogliśmy spojrzeć na naszą zabytkową kolej od innej strony. Mieliśmy okazję zapoznać się z przeróżnymi składami! Nie były to oczywiście zwykłe nowoczesne maszyny tylko zabytkowe lokomotywy i wagony używane dawniej w różnych celach! 🤩

Ale to nie wszystko! Na dodatek udostępnione dla zwiedzających są pomieszczenia stacyjne, mundury kolejowe, latarki, bilety, pieczątki itp. Wszystkie dostępne eksponaty wprawiają człowiek w zachwyt, przenoszą w dawne czasy i rzeczywiście przypominają prawdziwą stację kolejową.

Zlot pojazdów zabytkowych

Kolejnym celem tego dnia był zlot pojazdów zabytkowych. Można tam było obejrzeć kilka sztuk naprawdę pięknych samochodów. Ach, dlaczego nowe silniki, liczba koni i wygoda, przyćmiły obecnie takie piękne samochody? Tego nie wiem, lecz wiem, że średnia wiekowa zabytków to ponad 30 lat. Tak więc sumka niezła, a autka niczego sobie. Prawdziwe perełki.

Podsumowując dowiedzieliśmy się dzisiaj wiele o kolejach, tata był zadowolony, gdyż jego marzeniem było zostać maszynistą. Tak więc dołożyliśmy kolejną cegiełkę do jego szczęścia, a później mieliśmy okazję pooglądać samochody starszej generacji, które nie wiem dlaczego, nie są już sprzedawane. Tak więc dzień udany, a każdy szczęśliwy.

AUTOR: Zuzanna (12 lat)

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tym miejscu? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne 😊

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments