Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa

Tym razem ruszamy do Piaseczna i korzystamy z kolejki na trasie Piaseczno – Tarczyn – Piaseczno. Ta kolejka kursuje w weekendy w ramach Piaseczyńsko – Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej.

W planie jest przejazd i powrót wraz z piknikiem. Oprócz samej wycieczki mieliśmy okazje przejechać się drezyną, którą musieliśmy napędzić siłą naszych mięśni. Po tym nadszedł czas na najbardziej wyczekiwaną atrakcję, czyli uruchamianie i hamowanie lokomotywą, było naprawdę fajnie poczuć się jak prawdziwy maszynista i zobaczyć jak wyglądała praca w tych warunkach.

Rzecz jasna, każdy uporał się z zadaniem rewelacyjnie. 

Niestety wszystko co dobre szybko się kończy, ale my na pewno odwiedzimy jeszcze nie jedno miejsce związane z koleją wąskotorową. Myślę, że ta wycieczka spodoba się każdemu, każdy szczegół jest tak dopracowany, byś mógł poczuć się jak prawdziwy pasażer. Oprócz tych atrakcji kolejowych są też te muzyczne.

Warto wybrać się na taką wycieczkę, gdyż jest to naprawdę atrakcyjny sposób spędzenia czasu rodzinnie na świeżym powietrzu. Taka mała przygoda dzięki której możemy się zrelaksować i odpocząć od zgiełku miasta. Zachęcamy! 😀

AUTOR: Zuzanna (12 lat)

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tym miejscu? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne 😊

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Barbara
Barbara
1 miesiąc temu

Polecam Stacja Muzeum w Warszawie, świetne miejsce dla pasjonatów kolei