Dolina Wkry – Ścieżka w koronach drzew

Ścieżka w koronach drzew w Pomiechówku to idealne miejsce na jednodniowy wypoczynek. Atrakcja ta znajduje się w odległości około 40 kilometrów od Warszawy.

Jak sama nazwa wskazuje, jest to kładka usytuowana wśród drzew pomiędzy „gniazdami” znajdującymi się na wysokościach od 2,5 m. do 6,8 m. Długość kładki nie jest imponująca, gdyż to zaledwie około 250 metrów, niemniej jednak robi wrażenie. Podczas spaceru dowiemy się wielu informacji dzięki wiatom z różnymi zadaniami interaktywnymi dla dzieci (i nie tylko ;)). Pomocne są również liczne tabliczki z opisami danego gatunku zwierząt czy figury ptaków ukrytych wśród gałęzi.

Na samym końcu kładki znajduje się wieża widokowa, z której zobaczyć można Dolinę Wkry oraz inne atrakcje okolicy. Na uwagę zasługuje mały strumyk wodny, który pozwala na zabawy przestawkami, pompą, śrubą Archimedesa i korytkami. Poza tym, odnajdziemy tu liczne figury motyli, ptaków czy owadów.

Gdy podążymy dalej szlakiem, napotkamy między innymi zwierzęcą skocznię w dal, łąkę motyli, karuzelę czy lisie norki obrazujące życie zwierząt kopiących nory . Wracając przy wodzie zauważymy też figury łabędzi czy innych wodnych stworzeń. Z pewnością dzieci się tutaj nie będą nudzić :))

A teraz czas na podstawowe informacje:

Adres:Pomiechówek, ul. Nasielska 1B, parking kosztuje 18 zł.

Aby dostać się do parku „Dolina Wkry“ trzeba przejść najpierw przez park linowy, który zlokalizowany jest przy ulicy Nasielskiej.
Bilety:wstęp do samego parku jest bezpłatny
spacer w koronach drzew (2021 r.)- 5 zł
wstęp na wieżę widokową (2021 r.) – 5 zł
pakiet (kładka + wieża) (2021 r.) – 8 zł
park linowy i inne atrakcje – cennik na stronie parku.

Bilety można kupić w kasach parku linowego w godzinach jego otwarcia. Możemy także iść nieco dalej w stronę kładek aż do pawilonu w którym znajduje się sklepik z pamiątkami, który również sprzedaje bilety na obie atrakcje.
Godziny otwarcia:*) Nie ma ustalonych godzin otwarcia samego parku, gdyż jest on terenem otwartym, ogólnodostępnym cały rok,
*) Spacer w koronach drzew oraz wieża widokowa czynne są sezonowo
*) Wszystkie atrakcje Parku „Dolina Wkry” (spacer w koronach drzew, wieża widokowa, park linowy, tyrolka) oraz sklepik na polanie czynne są:
– środa – piątek w godz. 11.00-18.00
– sobota – niedziela w godz. 10.00-19.00
Uwaga – godziny otwarcia kompleksu uzależnione są od warunków atmosferycznych oraz kwestii technicznych.


AUTOR
: Zuzanna (14 lat)

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tym miejscu? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne 😊

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments