Ruiny Zamku Książąt Mazowieckich w Rawie Mazowieckiej

To kolejne Ruiny Zamku Książąt Mazowieckich, które odwiedzamy w ostatnim czasie. Jakiś czas temu zawitaliśmy do Sochaczewa, w którym także mieści się jeden z Zamków Książąt Mazowieckich. Tego typu obiekty można także spotkać w Czersku, Ciechanowie czy w Liwie.

Jak witać na poniższym rysunku, zamek ten kiedyś wyglądał imponująco. Posiadał wieże, obwód warowny, dziedziniec oraz zabudowania mieszkalne wewnątrz. Był wielki a przede wszystkim wysoki.

Do czasów dzisiejszych zachowała się jedynie ośmiokątna wieża, fragment wysokiego muru oraz fundamenty konstrukcji, które zabezpieczono przed kolejnymi zniszczeniami.

Ponadto przy budowli znajduje się tablica z informacjami dotyczącymi historii tego miejsca oraz z grafikami.

W sezonie letnim (czerwiec-wrzesień) jest możliwość zwiedzania wnętrza głównej wieży. Ceny biletów wynoszą odpowiednio 3 zł za bilet normalny i 2 zł za bilet ulgowy. Wewnątrz mieści się nie­wiel­ka eks­po­zy­cja poś­wię­co­na his­to­rii mias­ta i wa­row­ni, sta­no­wią­ca od­dział Mu­ze­um Zie­mi Raw­skiej. Wstęp na teren zamku jest dostępny przez cały rok i jest bezpłatny.

Obchodząc wieżę wokoło dostrzegliśmy nietypowy fragment jej konstrukcji. Jak myślicie co to jest? Podpowiadamy, że to nie jest żaden balkon a przeznaczenie jego nie jest do końca znane..

W trakcie zwiedzania spotkaliśmy jednego z jego mieszkańców. 😊🐸

obecny mieszkaniec ruin zamku 🐸

My do zamku przybyliśmy na początku maja 2021 roku i z powodu covid – 19 nie mogliśmy wejść do wnętrza wieży. Z pewnością kiedyś wstąpimy na wystawę na niej.

AUTOR: Julia (16 lat)

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tym miejscu? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne 😊

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments