Arkadia

Park romantyczny w Arkadii to niesamowite miejsce gdzie rzeczywistość przeplata się z historią i skłania do zadumy, refleksji. Ogród ten zaprojektowany został w stylu angielskim w 1778 roku i rozwijał się przez ponad 40 lat życia założycielki – księżnej Heleny Radziwiłłowej. 

Odwiedzamy Świątynię Diany, Łuk Kamienny, Mur z Hermami czy Akwedukt. Tam też mamy okazję podziwiać przepiękne okazy przyrody.

Podobają nam się rzeźby i posągi, szczególnie lew, dlatego robimy sobie przy nim fotki. Wyjątkowość parku w Arkadii polega na tym, że jest to jedyny park romantyczny z końca XVIII w. zachowany w niemal niezmienionym stanie do dzisiaj. Warto wspomnieć, że swego czasu Arkadię odwiedzała również nasza wspaniała pisarka – Maria Konopnicka.

Polecamy to miejsce wszystkim, którzy chcą odpocząć, oderwać się od zgiełku miasta, czy też po prostu przenieść się w czasie w przełom wieku XVIII i XIX.

AUTOR: Zuzanna (12 lat)

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tym miejscu? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne 😊

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments