Camping “Szekla” w Wilkasach

Jak zapewne wiecie, uwielbiamy campingi położone nad jakąkolwiek wodą – nad morzem, nad stawami, nad jeziorami itd. Dzisiaj zatrzymujemy się na campingu “Szekla” nad jeziorem. Dokładniej mówiąc, nad Jeziorem Niegocin na Mazurach.

GPS: N 53.98702, E 21.76174

SPIS TREŚCI:

Otoczenie

Camping znajduje się w miejscowości Wilkasy. Jak pisałam na wstępie, camping graniczy z wodami Jeziora Niegocin. Jest to jego duży plus. Dzięki obecności wody miejsce to staje się bardziej atrakcyjne. Camping “Szekla” ma również dobrą lokalizację, gdyż jest położony zaledwie 9 kilometrów od Giżycka, a jeśli chodzi o większe markety – 3 kilometry od campingu znajduje się Biedronka.

Miejsca campingowe

Miejsca campingowe znajdują się na dwóch oddzielnych polach leżących obok siebie. Na jednym z pól (po lewej stronie) znajdują się domki i przyczepy do wynajęcia oraz kilkanaście miejsc dla turystów z namiotami, przyczepami czy kamperami. My zatrzymaliśmy się właśnie na tym polu. Miejsca przy samym jeziorze są zazwyczaj zajęte. Nad brzegiem są bowiem postawione przyczepy do wynajęcia oraz przyczepy osób, które camping traktują jako przechowalnię przyczepy. Ewentualnie może się tam zmieścić kilka namiotów.

Drugie zaś pole położone jest na prawo od wjazdu. Tam jest podobnie. Miejsca przy wodzie są stale zajęte przez wypożyczane i te przyczepy “na stałe”, a dla gości udostępnione jest spore trawiaste pole. Jednak, miejsca przy wodzie niekoniecznie są takie wspaniałe. Częstym zjawiskiem są tutaj wiatry, więc tuż przy wodzie może być ciężko z rozkładanymi dachami czy namiotami….

Wynajem

Tak jak wcześniej napisałam, camping wypożycza przyczepy w cenach 60 zł – 120 zł oraz domki holenderskie. Jest to ciekawa opcja dla ludzi, którzy wolą spędzić czas na świeżym powietrzu zamiast kilka razy dziennie zbiegać po hotelowych schodach. Więcej informacji na stronie campingu “Szekla”.

Atrakcje na terenie campingu

Na terenie campingu odnaleźć można kilka “atrakcji”. Jedną z nich – a zarazem podstawową – jest obecność jeziora. Ale o tym już wszyscy wiecie 😀. Kolejnym uatrakcyjnieniem są ławeczki i pomosty nad wodą. Z kładek oglądać można liczne łódki – te uboższe i te bardziej luksusowe.

Ciekawym udogodnieniem jest “piekarnia na kółkach”, tzn. samochód, który w każdy poranek około godz. 9.00 przez 6 dni w tygodni (oprócz niedzieli) przyjeżdża na camping i przywozi świeże pieczywo. Świeże pieczywo i smaczne bułeczki z rano to dobry początek dnia 😁

Nie brakuje też atrakcji dla dzieci. Znaleźć tu można plac zabaw oraz kilka automatów do gier.

Poza piekarnią, na campingu “Szekla” znajduje się też tawerna. My jednak nie korzystaliśmy z jej usług. Kolejnym udogodnieniem jest pralka. Ceny jej użycia znajdziecie w cenniku. 😊😉

Sanitariaty

Łazienki są w dosyć dobrym stanie. Przy rejestracji na camping wszyscy otrzymują specjalne żetony służące do otwierania bramek i drzwi do łazienek. Wystarczy przyłożyć żeton do specjalnego czytnika i mamy otwarte drzwi.

Specjalny czytnik 😁

Ciepła woda w prysznicach jest dodatkowo płatna (1 zł = 1 min, 3 zł = 3 min itd.). Jest urządzenie, w którym się płaci. Wystarczy wybrać numer kabiny prysznicowej i wrzucić odpowiednią monetę / monety. Biorąc prysznic możemy zatrzymać ciepłą wodę, gdy chcemy się namydlić. Jest to fajna opcja, bo nie marnujemy wody. Łazienki i toalety są czyste, regularnie sprzątane.

To były główne łazienki. Poza nimi są jeszcze dwa budynki z toaletami. Jeden znajduje się na mniejszym polu, czyli tam gdzie my byliśmy i są to w zasadzie nowe kontenery z kilkoma sedesami i umywalkami. Tych nie trzeba otwierać żetonami. Drugi budynek znajduje się na większym polu i jest to “łazienka z PRL-u”. Powiem tyle: gdy weszłam tam by zrobić zdjęcia to uznałam, że te z kontenera są w duuużo lepszym stanie, bo znacznie młodsze.

Teraz przejdźmy do kwestii zrzutu nieczystości z kamperów i przyczep. Na campingu jest specjalne miejsce gdzie znajduje się wąż z wodą i otwór, gdzie wlewa się zawartość naszych kaset.

Kolejną kwestią jest zmywak do naczyń. Jest on rozmieszczony w dwóch miejscach. Jedno z nich (z jednym zlewem) jest oświetlone i znajduje się na mniejszym polu. Drugie zaś z dwoma zlewami stoi tuż przy łazienkach i niestety nie jest oświetlone. Żadne ze stanowisk nie jest zadaszone, ale to raczej nie problem.

Cennik

Cennik prezentuje się następująco w 2021 r.:

domek letniskowy 180-220 zł /doba
20zł/osoba dorosła
10zł/doba – dzieci 7-16lat
prąd 18zł/doba
15zł/doba – przyczepa, kamper
10zł/doba – namiot
pranie ubrań – 15zł/1 cykl
cennik ze strony campingu

To już wszystkie informacje na temat tego campingu. Podsumowując: camping zrobił na nas dobre wrażenie. Może nie ma luksusów, ale też nie jest źle. Właściciele są bardzo mili, pomocni i widać, że zależy im na zadowoleniu gości. Może będzie to Wasze kolejne odwiedzone miejsce?

AUTOR: Zuzia (13 lat)

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tym miejscu? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments