Camping „Orlinek 69” na Wyspie Sobieszewskiej

SPIS TREŚCI:

Otoczenie

My z tym campingiem zetknęliśmy się po raz pierwszy latem 2021. Dojazd jest dość prosty, wystarczy zjechać z mostu zwodzonego i skręcić w prawo. A później pokieruje Was powyższa mapa. Warto wspomnieć, że po wyjściu za bramę campingu kierujemy się w lewą stronę, by po około 300 metrach zameldować się na szerokiej, piaszczystej plaży. Jeżeli samochód parkujemy na campingu, to nie będzie problemu z zakazami, które pojawiają się idąc w stronę plaży po lewej stronie. A stąd odholowanie może zaboleć kieszeń. Spośród atrakcji zlokalizowanych w okolicy warto wspomnieć o Ptasim Raju czy Mewiej Łasze, warto też przeprawić się ze Świbna na stały ląd (20 pln za samochód osobowy), by ze stacji Prawy Brzeg Wisły podjechać koleją wąskotorową aż do Sztutowa.

Miejsca campingowe

Jeśli chodzi o dostępność miejsc campingowych, to szczególnie w wakacje a tym bardziej w weekendy może być mały problem. Powierzchnia Orlinka jest dość spora, ale z uwagi na pofałdowany jego teren, ilość miejsc do rozstawienia namiotu, przyczepy czy campera może być nieco ograniczona. Nie mamy tu oznaczonych parceli. Każdy stawia swój „domek” gdzie chce. Jedynym ograniczeniem może być dostępność do energii elektrycznej, gdyż skrzynek nie jest zbyt wiele a czasami ich sprawność może przyprawić o ból głowy. Obsługa zawsze pomaga gdy pojawi się problem. Jak to tradycyjnie bywa w takich miejscach, obowiązuje tu bezwzględny nakaz segregacji odpadów.

Atrakcje na terenie campingu

Jeśli chodzi o atrakcje na miejscu, to warto wspomnieć o placu zabaw i tzw. świetlicy z atrakcjami takimi jak piłkarzyki, bilard czy stół do tenisa stołowego. Dodatkowo tuż za bramą wjazdową mamy sklep czynny w sezonie letnim co najmniej do 21, w którym zakupimy podstawowe artykuły typu słodycze, przekąski czy napoje wyskokowe. Można też posiedzieć przy małym piwku w ogródku.

Sanitariaty

Na miejscu możemy opróżnić kasety WC z przyczep i camperów. Jedynym problemem będzie opróżnienie wody szarej z tych pojazdów, Ale już korzystanie z pryszniców i toalet będzie przyjemnością. Dostęp do wody ciepłej jest możliwy w godzinach porannych i od 17 do 22. Wystarczy wcisnąć przycisk. Pocieszające jest to, że zachowana jest czystość sanitariatów, dostęp do papieru toaletowego i możliwość opłukania stóp w przeznaczonych do tego miejscach. Dodatkowo przy tzw, „zmywaku” jest obszerna kuchnia turystyczna, gdzie można przyrządzić posiłki i duża stołówka, gdzie można spokojnie posiedzieć.

Cennik

My na Orlinku spędziliśmy 4 noce i zapłaciliśmy 496 pln (przyczepa, samochód, 4 osoby i elektryczność). Warto wiedzieć, że za pobyt można płacić za pomocą bonu turystycznego. Więcej szczegółów o tym campingu a co za tym idzie o cenach, znajdziecie pod linkiem: https://www.camping69.com/

AUTOR: Andrzej

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tych miejscach? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne 😊

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments