Camping “Kurpiowska Kraina”

Camping Kurpiowska Kraina to kolejne miejsce noclegowe położone nad wodą.

Adres:

Wydmusy, ul. Miodobrania 1
07-430 Myszyniec
woj. mazowieckie

GPS: 53.336094, 21.409912

SPIS TREŚCI:

Malownicze otoczenie i ciekawe miejsca wokół do odwiedzenia przyciągają w to miejsce gromady turystów! W ciągu dnia każdy może wejść na teren Kurpiowskiej Krainy. Można tu posiedzieć nad jeziorem, pokąpać się, wypożyczyć rowerki wodne, zjeść coś w restauracji, itd. zatem miejsce to również przyciąga miejscowych, którzy chcą się zrelaksować. Przed bramą Krainy znajduje się duży parking dla osób, które przyjechały nad jezioro. Na terenie Kurpowskiej Krainy znajduje się specjalnie wydzielone i ogrodzone płotkiem miejsce dla namiotów, camperów i przyczep. Byliśmy tam kilka nocy i było cicho, spokojnie. Jedyną wadą tego miejsca są wspólne łazienki i toalety dla wszystkich, tzn. dla ludzi z campingu i ludzi “z miasta”. Warto wspomnieć, że cała Kraina jest ogrodzona i na noc jest zamykana brama co sprzyja bezpieczeństwu.

Otoczenie

Zacznijmy od początku. Camping znajduje się na dużym obszarze otoczonym wodą i lasem. Jest odsunięty kilka kilometrów od bardziej znanej drogi, dlatego (zazwyczaj) w nocy jest cisza. Piszę zazwyczaj, gdyż na tym obszarze są również wiaty, miejsca do ognisk i duży budynek, w którym organizowane są wesela, więc czasem w nocy może być nieco słychać bawiących się gości. Poza tymi wyjątkami, w nocy jest spokojnie i można się wsłuchać w skrzek żab i odgłosy wody.

Miejsca campingowe

Kolejnym punktem jest rozłożenie miejsc na terenie campingu. Dostępnych jest w sumie 15 miejsc. Po jednej ze stron miejsca oddzielone są drewnianymi “zasłonkami”, zaś po drugiej wszystkie są obok siebie. . Więcej można zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Warto dodać, że każde miejsce zaznaczone jest odrębną tabliczką i ma oddzielne gniazdka z prądem.

Naokoło miejsc na przyczepy/namioty/kampery są chodniczki dla gości – tych z campingu, jeśli nie chcą chodzić po trawie. O pensjonacie jeszcze nie pisałam, więc teraz wytłumaczę. Obok campingu znajduje się hotel, gdzie można wynająć pokój. Jest on dostępny dla każdego, za (jak myślę) wcześniejszą rezerwacją.

Przy wjeździe na teren campingu odnaleźć można też zrzut nieczystości widoczny na poniższym zdjęciu.

Atrakcje na terenie campingu

Teraz przejdźmy do atrakcji położonych na terenie campingu “Kurpiowska Kraina” i w jego najbliższym otoczeniu.

Tuż obok miejsc noclegowych znajduje się plac zabaw, powiększany latem o dmuchańce i inne ciekawe atrakcje. Na terenie obiektu odnaleźć można również scenę, liczne ławeczki oraz plażę z pomostkami, niestety dzieloną z osobami “z miasta”.

Ciekawym urozmaiceniem jest rejs rowerkiem wodnym, który to można wypożyczyć w wypożyczalni sprzętów wodnych. Dla dalej niezdecydowanych dodam, że goście Kurpiowskiej Krainy mogą korzystać z kortu do tenisa i innych boisk usytuowanych na jej terenie.

Sanitariaty

Łazienki i toalety ogólnie mówiąc są w dobrym stanie, aczkolwiek tak jak napisałam na początku wpisu – są one udostępnione również dla ludzi “z miasta”. Właściciele starają się dbać o czystość.

budynek z łazienkami i toaletami

Cennik

Ceny za pobyt na campingu w 2021 r. prezentują się następująco:

usługacena w PLN bruttouwagi
osoba dorosła15doba
dziecko do 10 lat 10doba
dziecko do 2 lat GRATIS 
samochód 15doba
przyczepa mała 20doba
przyczepa duża (dwuosiowa)25doba
camper / camping car25doba
energia elektryczna10doba
cennik ze strony campingu

Polecamy to miejsce, gdyż jest tutaj fajna atmosfera i ciekawe otoczenie. Poza podaną wcześniej wadą, można wymienić jedynie zalety, np. zbiornik wodny w bliskim otoczeniu. Także, będąc na Kurpiach zajeżdżajcie na camping “Kurpiowska Kraina”!

Autor: Zuzanna (13 lat)

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tym miejscu? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne 😊

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments