Camping BOSIR w Białymstoku

SPIS TREŚCI:

Otoczenie

BOSIR to nic innego jak Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jego oficjalna nazwa to Ośrodek Sportów Wodnych “Dojlidy”. Ośrodek położony jest tuż nad Stawami Dojlidzkimi i jest często odwiedzany przez turystów i miejscowych. Camping (tzw. parking kamperowy) znajduje się na terenie ośrodka i jest to miejsce spokojne oferujące miejsca z prądem jeśli kto takowy potrzebuje. Warto wspomnieć, że opłata za prąd jest naliczana zgodnie z jego zużyciem, zatem w naszym wypadku wyszło sporo taniej. Plaża dla wszystkich znajduje się w innej części ośrodka, więc osoby “z miasta” raczej nie przychodzą do miejsca gdzie znajdują się przyczepy czy kampery. Ośrodek jest ogrodzony i ma zamkniętą cały czas bramę. Aby wjechać należy zadzwonić domofonem do ochrony. Ochrona także pilnuje aby było bezpiecznie i spokojnie, szczególnie nocą.

Miejsca campingowe

Plac przeznaczony na przyczepy i kampery jest dosyć mały. Ten na namioty – jeszcze mniejszy. Tak naprawdę zmieści się tutaj kilkanaście przyczep/kamperów i kilka małych namiotów lub jeden, góra dwa, duże. Pole jest porośnięte trawą.

Atrakcje na terenie campingu

Jako atrakcję można wymienić możliwość wypożyczenia sprzętów wodnych oraz kąpania się na strzeżonej przez ratowników plaży. Na terenie ośrodka jest także plac zabaw dla dzieci, siłownia zewnętrzna, boisko do plażowej piłki nożnej, boiska do siatkówki. Przydatna też może być obecność baru na terenie ośrodka oraz miejsc do rozpalenia ogniska. Pamiętajmy jednak, że wszystko to jest również udostępnione dla osób “z miasta”.

Sanitariaty

Sanitariaty – tak jak już pisałam – są w dobrym stanie, gdyż tak naprawdę nikt “z miasta” tam nie wchodzi. Są dwie toalety i jeden prysznic dla kobiet i podobnie u mężczyzn. Wadą prysznica u kobiet jest to, że nie da się zamknąć drzwi na zamek, jedynie normalnie na klamkę (stan na 2021 rok w długi weekend).

Miejsce do zmywania naczyń jak i zrzut nieczystości znajdują się tuż obok toalet.

Cennik

Tutaj prezentujemy cennik w roku 2021. By sprawdzić obecne ceny, wejdźcie na stronę ośrodka (zakładka parking kamperów).

• Pobyt osoby dorosłej – 12,00 zł/doba   
• Pobyt dziecka do 15 lat – 8,00 zł/doba  
• Samochód osobowy – 12,00 zł/doba
• Bus – 15,00zł/doba
• Motocykl – 8,00 zł/doba  
• Postawienie kampera lub przyczepy  – 20,00 zł/doba  
• Rozstawienie namiotu lub przedsionka – 10,00 zł/doba  
• Opłata za zużycie energii elektrycznej według wskazań licznika na stanowisku – 2,00 zł/kWh  

Podsumowując, camping dosyć niewielki ale bardzo przyjemny, spokojny, z klimatem, blisko wody, bezpieczny. Nam się podobało, zatem polecamy 😊

AUTOR: Zuzanna (13 lat)

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tym miejscu? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments