Ośrodki Narciarskie w Polsce

Ośrodki narciarskie na Podhalu

Kotelnica Białczańska

Na początek, przedstawiamy Wam największą stację narciarską położoną na Podhalu. Na tych stokach każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno początkująca osoba, jak i zaprawiony w boju narciarz. Ośrodek oferuje nam w sumie 14 km różnych tras – tych stromszych i tych łagodniejszych. Na terenie Kotelnicy Białczańskiej swoje trasy odnajdą również biegacze narciarscy, bowiem ośrodek ma na swoim terenie kilka tras biegowych. W sumie, oddanych do użytku jest 7 wyciągów krzesełkowych oraz 3 orczyki. Część z wyciągów wyposażona jest w pokrywy na krzesełkach, chroniące przed śniegiem, deszczem czy wiatrem. Pod jednym z orczyków znajduje się również największy w kraju snowpark. Poniżej bilety, jakie można było zakupić w zeszłych latach (zima 2019, 2018 oraz 2017).

A tutaj zdjęcia zarówno wyciągów jak i nas na stokach:

Rusin-Ski

Stacja ta znajduje się w Bukowinie Tatrzańskiej na Wierchu Rusińskim. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów oddane są trasy o zróżnicowanym stopniu trudności: sześcioosobowa kolej krzesełkowa Porshe Design, czteroosobowa kolej krzesełkowa, dwa wyciągi orczykowe, babylift (wyciąg taśmowy dla najmłodszych), dodatkowo posiada też tor do snowtubingu (zjazdy na oponkach).

Poniżej fragment ulotki wyciągu:

Szymoszkowa

Polana Szymoszkowa to stacja narciarska, której niezaprzeczalnym atutem są przepiękne widoki na panoramę Tatr. Dla narciarzy i snowboardzistów dostępne są dwie koleje linowe. Duża kolej sześcioosobowa (A) biegnąca na szczyt Gubałówki to propozycja dla wprawnych w zjeździe oraz turystów żądnych widoków. Przy górnej stacji znajdują się bary i restauracje z panoramicznym widokiem. Poza sezonem zimowym można tu dzięki specjalnym zaczepom na krzesełkach wjechać ze swoim rowerem a potem oddać się uciesze zjazdu. Więcej info w linku powyżej.

Jurgów Ski

Stacja narciarska JURGÓW SKI oferuje 7 tras narciarskich, łącznie 4,5 km tras, zróżnicowanych pod względem trudności, nachylenia oraz długości. Na pewno każdy narciarz znajdzie tutaj coś dla siebie. Ośrodek może poszczycić się jedną z najtrudniejszych tras narciarskich na Podhalu – trasą czarną i czerwoną, które są przeznaczone dla posiadających spore umiejętności narciarzy czy też snowboardzistów. Mniej zaawansowani narciarze mają do dyspozycji trasę zieloną. Są również wyciągi dla maluszków. Stoki narciarskie są sztucznie naśnieżane, oświetlone i ratrakowane. Ośrodek dysponuje bezpłatnym parkingiem.

W kompleksie obowiązuje karnet TatrySki.

Małe Ciche

Stacja narciarska w Małym Cichym to fajne miejsce do uprawiania białego szaleństwa, także dla rodzin z dziećmi. Dwie koleje kanapowe i kilka orczyków oraz gwarancja widoków na najwyższe partie Tatr, to argumenty dla których warto tu być.

Poniżej bilety zakupione przy stoku Małe Ciche:

Murzasichle Ski

Z kolei ta stacja narciarska to miejsce położone we wsi Murzasichle, pomiędzy ulicami Sądelską i Budzową. Bez problemu możecie tam zaparkować a kilka orczyków i snowtubbing dopełnią reszty.

Poniżej fragment ulotki dostępnej na stoku.

Hajduk Murzasichle

Przy ulicy Budzowej znajduje się ta stacja oferująca w miarę prosty stok dla początkujących, wraz z wypożyczalnią sprzętu i tarasem widokowym. To tu zaczynaliśmy nasze pierwsze zjazdy na nartach.

Koziniec-ski

A co oferuje ta stacja? Wszystko to co niezbędne dla narciarzy o każdym poziomie umiejętności. Stacja Narciarska Koziniec – Czarna Góra ulokowana jest w miejscowości Czarna Góra w sąsiedztwie Białki Tatrzańskiej i Bukowiny Tatrzańskiej. Czteroosobowa kolejka linowa wywiezie w przeciągu godziny około 2400 narciarzy. Kompleks narciarski oferuje nam trzy wyciągi orczykowe o długości: 230 metrów, 250 metrów, 320 metrów oraz dwa przenośniki taśmowe o długości 90 metrów i 70 metrów.

Grapa-ski

GrapaSki to rodzinny Kompleks Narciarski, położony dokładnie naprzeciwko Kotelnicy Białczańskiej we wsi Czarna Góra. Doskonały dojazd własnym samochodem lub darmowym SkiBusem, naśnieżany stok oraz w sumie cztery trasy to największe atuty tego miejsca.

Stacja Narciarska Suche

Stacja narciarska SKI SUCHE to wspaniałe trasy uwielbiane przez narciarzy i snowboardzistów, zarówno tych profesjonalnie jeżdżących  jak i tych, którzy niedawno rozpoczęli swoją przygodę z zimowymi sportami. Przy górnej stacji kolei można podziwiać cudne widoki na Wysokie Tatry.

Pozostałe ośrodki narciarskie w Polsce

Biały Krzyż

Ta stacja narciarska znajduje się pomiędzy Szczyrkiem i Wisłą na przełęczy Salmopolskiej. Do dyspozycji gości jest wyciąg orczykowy ” Biały Krzyż ” i talerzykowy ” Bartuś ” wraz z dogodnymi parkingami i długo utrzymującym się śniegiem. Link powyżej da wszystkie niezbędne informacje.

Czarna Góra

Ośrodek narciarski Czarna Góra to miejsce idealne dla narciarzy o każdym stopniu zaawansowania. Do dyspozycji narciarzy jest aż czternaście tras o łącznej długości 14 kilometrów. Cztery stoki szczycą się długością powyżej 1000 metrów, a najdłuższy z nich ciągnie się przez niemal 1700 metrów. Część tras posiada homologacje FIS. Więcej info w linku.

Kamienica

Stacja Narciarska Kamienica to ośrodek narciarski położony w polskich Sudetach Wschodnich w Masywie Śnieżnika w w gminie Stronie Śląskie. Głównym wyciągiem krzesełkowym jest ” Bolek ” i dodatkowo są jeszcze dwa wyciągi orczykowe. Wypada wspomnieć o bezpłatnych parkingach. Wszelkie bieżące szczegóły dostępne są pod powyższym linkiem.

Beskid Sport Arena

Ośrodek narciarski Beskid Sport Arena znajduje się w Szczyrku i bierze udział w programie Szczyrkowski Wspólny Skipass, który łączy trzy największe ośrodki narciarskie w Szczyrku: Beskid Sport Arena, Centralny Ośrodek Sportu i Szczyrk Mountain Resort. Główną kolejową krzesełkową jest kolej linowa “Beskid”, czyli sześcioosobowa, wyprzęgana kanapa, wyposażona w osłony przeciwwiatrowe. Goście stoku mogą korzystać z 5 parkingów mogących łącznie pomieścić 400 samochodów i 5 autobusów. Wszystkie miejsca postojowe w sąsiedztwie obiektu są bezpłatne. Do dyspozycji gości są trzy trasy zjazdowe. Szczegółowe informacje znajdziecie w linku powyżej.

AUTOR: Andrzej

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tym miejscu? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne 😊

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments