Pole namiotowe “Rusałka”

SPIS TREŚCI:

Otoczenie

Pole namiotowe “Rusałka” położone jest na Roztoczu, w niezwykle malowniczym miejscu. W jego najbliższym otoczeniu znajduje się Zalew Rudka, dostępny również dla osób z miasta. Ale spokojnie – camping jest odgrodzony od plaży więc nie musicie się bać o przypadkowych gości. 😀Nieco dalej od campingu (około 500 m) znajduje się stacja kolejowa “Zwierzyniec”, od której camping jest odgrodzony lasem i w nocy panuje tu spokojna atmosfera.

Miejsca campingowe

Pole z miejscami campingowymi nie należy do tych większych, jakie można spotkać na wielu campingach, chociażby w miejscu takim jak camping Baltic w Kołobrzegu. Ale czasami mniejsze znaczy spokojniejsze, bardziej dopilnowane, bez głośnych imprez do rana i tak jest w tym przypadku. Na stronie campingu jest napisane, iż zapewnione jest miejsce dla około 100 osób i 20 samochodów. Miejsca nie są oznaczone, każdy stawia się tam gdzie jest miejsce. Na stronie napisane jest również, że wszystko to jest pilnowane 24 h/dobę i to prawda.

Atrakcje na terenie campingu

Do atrakcji na terenie pola namiotowego “Rusałka” z pewnością można zaliczyć bezpośrednie sąsiedztwo Zalewu Rudka. Jak to zazwyczaj bywa w tego typu miejscach, możliwe jest też wypożyczenie rowerków wodnych i kajaków (ceny można sprawdzić na stronie campingu). Poza tym, na campingu znajduje się miejsce do rozpalenia ogniska oraz – już poza terenem campingu – znajduje się boisko do siatkówki (dostępne również dla osób z miasta).

Dodatkowo dla gości przyjeżdżających jedynie na plażę (z miasta) dostępne są płatne toalety obok campingu.

Warto wspomnieć, że w odległości około 200 m od campingu znajduje się przystań kajakowa gdzie kilku armatorów oferuje spływy kajakowe różnej długości po rzece Wieprz i z różnych miejsc: od miejscowości Obrocz aż do Szczebrzeszyna. My wybraliśmy Marco Canoe i płynęliśmy odcinek 8 km od Obroczy do Zwierzyńca, czyli najpierw zostaliśmy zawiezieni do Obroczy i później przypłynęliśmy kajakami niemalże na camping. Bardzo fajna wycieczka, polecamy 😀

Sanitariaty

Sanitariaty są w dobrym stanie, lecz nie ma podziału na męskie i damskie. Są po prostu 2 toalety wspólne + jeden pisuar. Do tego są dwa prysznice, z których korzystać można za drobną opłatą. Wynosi ona 5 zł/jedno mycie czyli za klucz. Po uiszczeniu opłaty dostaje się kluczyk do pomieszczenia, które znajduje się w budynku toalet gdzie są 2 prysznice. Po myciu klucz należy oddać, aby inni też mogli skorzystać z prysznicy. My myliśmy się tak: wszyscy na raz zbieraliśmy się do mycia, ktoś szedł po klucz a następnie najpierw myli się rodzice, a gdy już wyszli – wchodziłam z siostrą lub odwrotnie.

Niestety czasem (szczególnie w weekendy, ale nie tylko) tworzą się kolejki z powodu takiej małej ilości toalet (2) i jednego (podwójnego) prysznica.

Miejsc do zmywania naczyń jest 6, woda jest niestety jedynie zimna. Jednak gdy się myje jakieś tłuste rzeczy, można wejść do łazienek i nalać sobie trochę ciepłej wody z kranu. Zlewy są w trochę podniszczonym stanie, ale sprawne. Zmywak jest również kryty dachem i wieczorem oraz w nocy – oświetlony.

Cennik

Tu prezentujemy Wam cennik, który obowiązywał w 2021 roku.

1 osoba15zł / 24h
Domek 4 osobowy100zł / 24h
Samochód5zł / 24h
Bus10zł / 24h
Przyczepa10zł / 24h
Camper10zł / 24h
Prysznic5zł
Podłączenie do prądu5zł / 24h
cennik ze strony campingu

Jeśli ktoś chce się więcej dowiedzieć o campingu, tutaj znajduje się link do strony naszego pola namiotowego “Rusałka”.

AUTOR: Zuzanna (13 lat)

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tych miejscach? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne 😊

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments