Osada turystyczna Domki w Lesie

  • województwo – małopolskie
  • miejscowość – Tylicz
  • adres – al. Wolności 1, 33-383 Tylicz
  • GPS – 49°23’38”N,21°1’1”E
  • strona internetowa – http://www.domkiwlesie.pl/
  • adres mailowy – biuro@domkiwlesie.pl
  • okres otwarcia– sezonowy

Osada znajduje się w Tyliczu, tuż obok ośrodka narciarskiego Tylicz. Adres bywa mylny, dlatego lepiej korzystać z namiarów GPS. Jadąc od Muszyny czy Krynicy Zdrój, widać znaki i tablice informujące za ile kilometrów będzie osada.

Obiekt oferuje noclegi w 12 (3-4 i 4-6 osobowe) domkach o wysokim standardzie. Każdy domek posiada w pełni wyposażoną kuchnię, dodatkowo w każdym z nich jest telewizor z telewizją cyfrową oraz dostępem do internetu. Domki są otoczone lasem, zatem ich położenie gwarantuje ciszę i spokój. Przed każdym domkiem znajdują się krzesła ze stołem.

Oprócz noclegu w domkach jest możliwość skorzystania z pola namiotowego, na którym są specjalnie przygotowane miejsca dla kamperów oraz przyczep kampingowych. Stanowiska są utwardzone kamyczkami, na każdym polu jest możliwość podłączenia do prądu. Oprócz tych stanowisk, jest trochę wolnej przestrzeni na postawienie namiotów.

Na terenie obiektu jest budynek z sanitariatami i WC, jest także skromna kuchnia (płyta indukcyjna, mikrofalówka, czajnik) i miejsce na umycie naczyń (jeden zlew przy kuchni). Niestety z sanitariatów korzystają także goście przyjeżdżający tylko na basen, a są jedynie dwie kabiny prysznicowe i dwie toalety. W wakacje szczególnie w weekendy trzeba się liczyć z niewielkimi kolejkami. W czasie naszego pobytu (2020 r.) dowiedzieliśmy się, że właściciele planują budowę sanitariatów tylko dla campingu w najbliższym czasie. Budowa miała ruszyć już w tym sezonie, niestety pandemia spowodowała przesunięcie terminu.

Na terenie obiektu znajdują się: drewniany plac zabaw na piasku, basen kąpielowy (w nim brodzik dla dzieci), sala zabaw “Domkowe Przedszkole” (kącik dla malucha),”Sielska Polana” (sauna i balia z jacuzzi), kort do tenisa ziemnego, łowisko z pstrągami, szałas góralski, recepcja i biuro, altany i wiaty, boiska do siatkówki plażowej, salon gier (stół do ping-ponga, kosz do rzucania piłką), wypożyczalnia rowerów górskich, kijków nordic walking, nosideł turystycznych dla dzieci.

Na terenie campingu znajduję się także Mofeta Tylicz (naturalne wyziewy dwutlenku węgla z wnętrza ziemi). 

Podsumowując, uważam, że ten ośrodek jest naprawdę fajnym miejscem.  Cena  jak na taką ilość atrakcji jest jak najbardziej współmierna. Co prawda w wakacje dużo klientów przyjeżdża z zewnątrz na basen, przez to jest tutaj głośno i tłoczno. Jednak miejsca campingowe są tu różnorodne. Osoby, które lubią gwar mogą być bliżej basenu, zaś osoby ceniące sobie spokój zadowolą się miejscem w lesie czy na polanie. Myślę, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tym miejscu? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne 😊

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments