VADUZ – malownicza stolica wyjątkowego kraju

Jedno z najmniejszych państw świata – księstwo Liechtenstein ze stolicą w Vaduz. Księstwo to posiada więcej aut niż mieszkańców a statystyczny jego mieszkaniec częściej odwiedza salony samochodowe niż Polak …… piekarnię. Powierzchnia Liechtensteinu jest 2,5-krotnie większa niż San Marino i 81-krotnie większa niż Monako; jest to też jedno z dwóch państw na świecie, którego sąsiedzi nie mają dostępu do morza.

Udało nam się podreptać po deptaku miasta a że pierwsza godzina parkowania w centrum nic nie kosztuje, wystarczyło tylko przeparkować auto i następna godzina za darmoszkę. Może ten miły gest warto przenieść nad Wisłę?

Za to mieszkańcy zarabiają na turystach oferując im pocztówki za euro czy okolicznościowe pieczęcie (komplet – 1,5 Euro). Waluta Euro jest tu akceptowana, choć oficjalną walutą jest tu Frank Szwajcarski.

Przechadzając się po deptaku wdepnęliśmy do Muzeum Znaczków Pocztowych. I tu ponowne zaskoczenie: wstęp 0 Franków.😁

Także za zupełne free można podjechać na wzgórze, zaparkować bez opłat i zrobić fotki na tle zamku Księcia Liechtensteinu.

Zdumiewające było to, że przegubowe miejskie Mercedesy były…. hybrydowe a przecież hybryda podnosi cenę pojazdu o kilkadziesiąt procent. A wracając z Vaduz zrobiliśmy kółko przez miasto Triesenberg a tu to dopiero mamy bogactwo. Wszyscy mają swoje domy a w samochodach pootwierane szyby, bo przecież tu nic nie ginie.

Więcej informacji na temat naszej całej trasy we wpisie: Niemcy, Liechtenstein, Austria

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tym miejscu? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne 😊

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments