Horowe Bagno

Horowe Bagno jest jednym z rezerwatów przyrody położonych na terenie województwa mazowieckiego w sąsiedztwie Warszawy. Ze stolicy dojazd jest bardzo łatwy i sprawny, niespełna 25 km dzieli nas od Horowego Bagna. Jest to mało popularne miejsce na spacer, sami mieliśmy problem ze znalezieniem informacji o tym miejscu na innych blogach. Samochód pozostawiamy na jednym z bocznych parkingów (N 52°20’13” E 21°08’30”). Stojąc przodem do zielono-białego szlabanu skręcamy w prawo na typową leśną ścieżkę, a po chwili w lewo.

I idziemy cały czas prosto, aż do momentu gdy po prawej stronie nie pojawi się taka “traktorowa droga”.

Idziemy nią chwilkę z górki potem lekko pod górkę i skręcamy w lewo. Od tego momentu idziemy cały czas prosto, aż ujrzymy Horowe Bagno. Jest to właściwie duże, płytkie jezioro oraz kilka mniejszych zbiorników, które powstały poprzez wydobycie torfu na tych terenach.

Idziemy ścieżką wzdłuż jeziora, stąd możemy lepiej się jemu przyjrzeć. Koło wody widzimy ślady działalności bobrów, rozpoznając ją oczywiście po charakterystycznych powalonych drzewach.

Cały czas idziemy wzdłuż stawu ścieżką, aż dochodzimy do mogiły nastolatka z 2009 roku.

Od tego momentu będziemy poruszać się szlakiem czerwonym, miniemy taką drewnianą konstrukcję i pójdziemy dalej prosto ścieżką bez oznaczenia. Miniemy czerwoną tablicę z nazwą rezerwatu.

Skręcamy w prawo, a potem w lewo i idziemy już cały czas prosto betonową drogą, aż do parkingu.

Tak mniej więcej wygląda nasza trasa jaką przeszliśmy tego dnia przy Horowym Bagnie.

AUTOR: Julia (16 lat)

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tym miejscu? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne 😊

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments