Glinianki Zielonka

Spacer wokół Glinianek rozpoczęliśmy na bezpłatnym parkingu (N 52.319992, E 21.166629), tam pozostawiliśmy samochód i ruszyliśmy w stronę zbiornika wodnego. Wiedzieliście, że Glinianki to tak naprawdę sztuczne zbiorniki utworzone po wydobyciu iłów warwowych? Trwało to od okresu międzywojennego do 1993 roku i było nadzorowane przez Mazowiecki Zakład Ceramiki Budowlanej.

Wokół Glinianek przebiega Gliniankowa Ścieżka Edukacyjna. Każda tablica zawiera ciekawe i przydatne informacje dotyczące tego miejsca.

Oprócz ścieżki edukacyjnej jest tutaj także trasa zdrowia PZU składająca się z kilkunastu “przystanków”. Każdy z nich jest wyposażony w drewniane urządzenia oraz tablicę z instrukcją jak wykonywać powyższe ćwiczenia zarówno dla dzieci, dorosłych jak i osób w podeszłym wieku.

Obydwie ścieżki prowadzą wokół Glinianek i są ciekawym urozmaiceniem spaceru na powietrzu. Ponadto znajduje się tutaj plaża, miejsce do odpoczynku i drewniany pomost z ładnym widokiem.

Tak samo jak Zalew Zegrzyński, Glinianki Zielonka są popularne wśród mieszkańców okolicznych miejscowości i często oblegane w sezonie letnim.

AUTOR: Julia (15 lat)

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tym miejscu? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne 😊

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments