Kampinoski Park Narodowy – “Do Lipkowskiej Wody”

  • jedna z 10 ścieżek dydaktycznych w Kampinoskim Parku Narodowym
  • początek i koniec szlaku – koło kościoła św. Rocha w Lipkowie (GPS: N52.280661, E20.806699)
  • długość ścieżki – 1,4 km (pętla)
  • trudność ścieżki – łatwa
  • czas przejścia – 30 min
  • data naszej wędrówki: 26.12.2020 r.

Ta ścieżka dydaktyczna ma swój początek koło kościoła św. Rocha w Lipkowie. Samochód pozostawiamy na niewielkim parkingu. Dochodzimy do pierwszej tablicy ścieżki dydaktycznej nawiązującej do przebiegu trasy oraz podstawowych informacji.

Ruszamy tą ścieżką powyżej i po pewnym czasie skręcamy w prawo. Niestety ta ścieżka jest bardzo słabo oznaczona, zielony szlak charakterystyczny dla ścieżek dydaktycznych w Kampinoskim Parku Narodowym występuje bardzo rzadko na pniach drzew, więc najczęściej trzeba się domyślać gdzie iść. Myślę, że czujni obserwatorzy na pewno sobie poradzą.

Po skręceniu w prawo idziemy prosto i mijamy punkt pierwszy. Potem dalej idziemy prosto i po pewnym czasie skręcamy lekko w lewo ponieważ tam znajduje się punkt drugi.

Po minięciu drugiego przystanku skręcamy w prawo i idziemy cały czas prosto, dochodzimy do punktu trzeciego, a potem do czwartego znajdującego się przy Lipkowskiej Wodzie.

Potem poruszamy się szlakiem w prawo i dochodzimy do punktu piątego.

Od punktu piątego idziemy w kierunku szóstego – ostatniego już na naszej trasie. Po dojściu do niego mamy przed sobą Polanę Jakubów.

Na polanie jest plac zabaw, wiaty turystyczne, boiska do siatkówki oraz pole biwakowe.

Otaczamy całą polanę i wracamy z powrotem na parking.

AUTOR: Julia (15 lat)

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tym miejscu? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne 😊

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments