Camping Wiśniowa Polana w Miłkowie, koło Karpacza

  • województwo – dolnośląskie
  • miejscowość – Miłków
  • adres – Miłków 260, 58-535 Miłków
  • GPS -50°48’22.3″N 15°46’05.6″E
  • strona internetowa – camping-milkow.karkonosz.pl
  • adres mailowy – wisniowapolana@gmail.com
  • okres otwarcia – całoroczny

Camping Wiśniowa Polana wyróżnia się wśród innych tym, że potrafi zaczarować swym bogactwem naturalnym. Mam na myśli rzekę, przepływającą obok pola campingowego i mrożącą krew w żyłach każdemu kto do niej wejdzie. Posiada on również dogodne miejsca campingowe, oraz basen, rozmiarami dorównywający tym w publicznych pływalniach. Wszystko to tworzy swoisty klimat a spokój, który tam panuje sprzyja relaksowaniu się. Więcej informacji o campingu znajdziecie TUTAJ.

Camping Wiśniowa Polana położony jest niedaleko Karpacza (tylko 3 km), a do Jeleniej Góry jest rzut beretem. Tak więc, lokalizacja jest bardzo dobra.

To miejsce oferuje wiele możliwości. Można wejść po kostki do wody, skorzystać z oferty baru czy pokąpać się w ogromnym basenie.

Camping otoczony jest ładnym kamiennym murkiem. Oddalony jest od głównej drogi o około 150 m, ale jadące samochody nikomu nie przeszkadzają, gdyż zdecydowanie zagłusza je płynąca obok rzeka. Do wody, prowadzi chodniczek i furtka, by móc w cieplejsze dni zanurzyć sobie nogi i poczuć prawdziwy chłód gór. Bo wiadomo, że tego typu rzeki mają źródło w górach.

A w części jadalnianej, można znaleźć bar, stołówkę krytą oraz taką na świeżym powietrzu, piaskownicę z małą budowlą, typu domku na placu zabaw oraz miejsce do zabaw, gdzie jest bilard, piłkarzyki oraz inne tego typu atrakcje. Całości dopełniają pięknie wykonane bociany ukryte w trawie. Podsumowując, jest pięknie.

Parcele na Campingu Wiśniowa Polana, nie są wyznaczone co do metra. Powierzchnia miejsca zależy od usytuowania drzew oddzielających miejsca, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Koło miejsca do zmywania naczyń, znajdują się pralka i suszarka, udostępnione za darmo dla gości przebywających na campingu. A kilka metrów dalej znajduje się małe pomieszczenie, gdzie możemy znaleźć oddzielny kran, kuchenkę gazową, a na niej czajnik, oraz lodówkę przeznaczoną dla gości. Jest tutaj również miejsce do zrzutu zanieczyszczeń z kamperów i przyczep, oraz miejsce gdzie można wodę uzupełnić.

Łazienki są w bardzo dobrym stanie. Jest 5 kabin prysznicowych dla kobiet i 5 dla mężczyzn, więc bez problemu można się umyć ciepłą wodą. Znajdują się tam również lustra i wiele kranów z ciepłą wodą. Toalety są zadbane, są krany w każdej kabinie, zawsze jest mydło i płyn do dezynfekcji rąk. Często są też myte podłogi.

Podsumowując, camping jest w bardzo dobrym stanie, nie jest drogi (za 4 osoby z przyczepą płacimy 94 zł) i widać, że się rozwija. Obsługa jest bardzo miła i pomocna. Polecamy to miejsce. Dla nas camping ten był dobrą bazą wypadową do zdobycia 4 szczytów Korony Gór Polski: Śnieżki, Wysokiej Kopy, Skalnika i Skopca. Aczkolwiek miejsce to nadaje się również idealnie do wypoczynku.

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tym miejscu? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne 😊

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments