Camping Uroczysko w Borkowie

Tak jak większość odwiedzanych przez nas campingów, ten również znajduje się nad wodą. Camping Uroczysko położony jest nad Zalewem Borków niedaleko Kielc.

GPS: 50.776458, 20.764086

SPIS TREŚCI:

Otoczenie

Camping położony jest nad Zalewem Borków w Borkowie. Od Kielc dzieli go około 16 kilometrów. Z jednej strony otoczony jest wodą (do której wychodzi się specjalną furtką), a z drugiej lasem (dojeżdża się kawałek od głównej drogi szutrową drogą).

Miejsca campingowe

Na terenie campingu znajdują się domki, pokoje do wynajęcia i miejsca campingowe. Namiot, przyczepę czy kampera można postawić na trawie w dwu przeznaczonych do tego miejscach, gdzie kto lubi. W czasie naszego pobytu widzieliśmy podjęte prace w celu stworzenia trzeciego placu. W sumie ma campingu zmieści się kilkadziesiąt kamperów / przyczep / namiotów. Parcele nie są odgórnie narzucone. Camping się rozwija i widać, że właściciel dba o gości.

Atrakcje na terenie campingu

Atrakcji na terenie campingu jest wiele. Pierwszą z nich jest zalew, ale o tym już wiemy 😊. Jednak zalew to nie jedyne miejsce do kąpania. Bowiem na terenie campingu jest również sporej wielkości basen z ciepłą wodą ogrzewaną za pomocą paneli słonecznych.

Kolejnym urozmaiceniem jest plac zabaw dla dzieci oraz kilka sklepików / barów gdzie można zakupić jedzenie / picie / alkohol.

Ostatnimi atrakcjami są wiaty osłaniające od wiatru i deszczu oraz możliwość zorganizowania tam imprez typu: integracje, imprezy okolicznościowe, spotkania rodzinne i służbowe. O tym fakcie dowiedzieliśmy się przez przypadek, gdyż właśnie podczas naszego pobytu (tydzień po majówce 2021) widzieliśmy przyjęcie komunijne.

Warto wiedzieć, że poza polem campingowym, ośrodek wynajmuje również domki i pokoje.

Sanitariaty

Przedostatni punkt wpisu to sanitariaty. Tu sytuacja prezentuje się nieco gorzej na chwile obecną, aczkolwiek wiemy, że planowana jest modernizacja i ulepszenia.

W czasie naszego pobytu korzystaliśmy z łazienki znajdującej się w żółtym budynku (to ten na zdjęciu poniżej). W małej łazience była umywalka, toaleta i prysznic. To wszystko wyglądało jakby pamiętało dawne czasy, ale było czysto. W tym samym budynku znajdowała się też w pełni wyposażona kuchnia do naszej dyspozycji. Korzystaliśmy z tych miejsc razem z inną rodziną, która koło nas rozbiła swój namiot, także tłoku nie było. Camping cały czas się rozwija, zmienia. Nowy właściciel pomału stara się to miejsce ulepszać.

Cennik

Cennik skopiowany ze strony campingu Uroczysko prezentuje się w 2021 r. następująco:

CAMPING – przyczepa + pojazd / camper **
— do 2 osóbod 60 zł
— za każdą dodatkową osobę dorosłą20 zł
— za każde dziecko15 zł
 
UWAGI:
** Stawka obejmuje: prąd, toalety, prysznice, dostęp do kuchni, atrakcje Ośrodka
 
NAMIOT 2-osobowy / większy15 zł / 20 zł
— Osoba dorosła w namiocie20 zł
— Dziecko w namiocie15 zł

Camping ma swoje wady i zalety, ale muszę przyznać, że ośrodek się rozwija. Widać, że właściciel się bardzo stara by z tego dawnego zakładowego ośrodka powstał bardzo ładny i popularny camping. Mają nowe nasadzenia, odnawiane są pomieszczenia i wszystko zmierza w dobrym kierunku. Wierzymy, że za kilka lat camping będzie miał zupełnie nowy wygląd i pewnie będzie przyciągał całą rzeszę turystów. 😊😄

AUTOR: Zuzia (13 lat)

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tym miejscu? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne 😊

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments