Camping “U Anny” w Niedzicy

  • województwo – małopolskie
  • miejscowość – Niedzica
  • adres – ul. Nad Zalewem 25, Niedzica
  • GPS – 49°25’27.1″N 20°18’29.0″E
  • strona internetowa – www.niedzicazamek.pl
  • adres mailowy – info@niedzicazamek.pl
  • okres otwarcia – sezonowy (maj -wrzesień)

Pośród malowniczych gór: Pienin, Gorców czy nad rozległym jeziorem Czorsztyńskim, znajduje się ładny rodzinny camping u Anny. Położony niedaleko zamku w Niedzicy czy zamku w Czorsztynie, przyciąga wielu turystów, którzy pragną spędzić czas odpoczywając, pływając rowerkami wodnymi po jeziorze, zwiedzając zamki czy po prostu chodząc po górach. Dla kogoś, kto nie może się zdecydować czy pojechać na Mazury czy w góry, jest to miejsce idealne. Połączenie dwóch walorów przyrodniczych, tworzy z tego miejsca krainę, w której każdy może wypocząć na swój sposób.

Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, by zobaczyć atuty tego miejsca. Piękno natury otaczające pole namiotowe nad jeziorem, cztery góralskie domki z widokiem na zamki oraz Zbiornik Czorsztyński. Można wybrać tu swój rodzaj wypoczynku: pływanie, opalanie a może piesze wędrówki lub wycieczka rowerowa. My spędzamy w tym miejscu 2 noce w naszej skromnej, ale mającej w sobie urok przyczepie.

Camping jest miejscem urokliwym, klimatycznym i rodzinnym. Tutaj nie ma pośpiechu czy ścisku. Ceny też nie są wygórowane, gdyż my za 4 osoby (liczone jako dorosłe) zapłaciliśmy 40 zł, za przyczepę – 10 zł, samochód – 5 zł i prąd – 10 zł, czyli łącznie 65 zł za dobę. Warto wspomnieć, że obok jest inny camping (Polana Sosny), który niewiele różni się od tego, a ma na pewno dużo wyższe ceny. Oba campingi są nad jeziorem, a wybór to kwestia gustu.

Całe pole namiotowe znajduje się na nieco pochyłym wzgórzu i nie ma wyznaczonych parceli. Można tam bez problemu znaleźć odpowiednie miejsce pod namiot. Przy poziomowaniu przyczep i kamperów pomaga właściciel campingu, który doradza jak wjechać w specjalnie wykopane miejsca, tak aby każdy czuł się bezpiecznie. Ogólnie mówiąc, rodzina zarządzająca campingiem jest miła i pomocna, więc nie ma się czym martwić.

Łazienki znajdują się w dolnej części jednego z domów, gdzie sufit jest w miarę nisko opuszczony. Osoby ze 190 cm wzrostu i powyżej, będą się musiały przez to nieco schylać. Nie jest to jednak problemem. Są 3 toalety, każda z oddzielną umywalką, jedno miejsce do zmywania naczyń i dwa krany z lustrem nad nimi. Są również dwa prysznice, ale z nimi sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Za każdą minutę płaci się złotówkę. Jednak to nie koniec komplikacji, bo automat wrzutowy znajduje się poza kabiną. Najlepiej myć się w dwie osoby. To znaczy, jedna wchodzi do kabiny i przygotowuje się do mycia, a gdy jest gotowa, druga wrzuca monetę. Od momentu wrzucenia pieniędzy mierzy się czas i nie ma możliwości przerwania jego upływu, nawet po tym jak się później wyłączy wodę by się namydlić. To dla niektórych może być wadą, nam to jednak nie przeszkadzało. Muszę przyznać, że dzięki temu rozwiązaniu, nie tworzyły się kolejki i nikt nie marnował wody co niewątpliwie jest korzystne dla środowiska.

Na campingu znajduje się też plac zabaw, cztery domki do wynajęcia, trampolina, domek gospodarczy, oraz miejsce do płukania nóg, czy nalewania wody.

Obok jest rozległe Jezioro Czorsztyńskie oraz miejsce do wypożyczania rowerków wodnych oraz łódek. Jest też mała przystań łodzi motorowych.

Podsumowując, camping jest w miarę dobrze zorganizowany, a na pewno z biegiem lat będzie się rozwijał. Obsługa bardzo się stara, by każdy gość był szanowany i zadowolony. Nam właścicielka nawet wstawiła pralkę za 10 zł, z jej własnymi kapsułkami i płynem. Tak więc polecamy, a my na pewno jeszcze tutaj wrócimy. 🤗

AUTOR: Zuzanna (12 lat)

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tym miejscu? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne 😊

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments