Camping PKS Okuninka w Okunince

SPIS TREŚCI:

Otoczenie

Camping PKS znajduje się w Okunince, niedaleko Włodawy i 45 kilometrów od Chełma. Camping nie jest położony w centrum miasteczka, więc nie trzeba się obawiać krzyków o pierwszej nad ranem czy zgiełku w ciągu dnia.  Aczkolwiek czasami, szczególnie w weekendy, mogą trafić się małe grupki na campingu, które głośniej słuchają muzyki czy rozmawiają.

Warto wspomnieć, że camping położony jest nad Jeziorem Białym, przez co w ruchliwe dni może być problem ze znalezieniem miejsca pomimo jego wielkości. 

Miejsca campingowe

To jest tak naprawdę jeden wielki plac przedzielony drogą na pół. Zmieści się na nim kilkadziesiąt przyczep/namiotów/kamperów. Zresztą, spójrzcie na poniższe zdjęcia.

Wokół “parceli” znajdują się domki, które można wynajmować po uzgodnieniu z obsługą campingu. 

Atrakcje na terenie campingu

Jako pierwszą atrakcję można wymienić Jezioro Białe i pomostki znajdujące się na nim.

Tuż obok nich znajduje się park linowy, który z pewnością jest niemałą atrakcją dla dzieci.

Na terenie campingu znajduje się też boisko do siatkówki, billboard, plac zabaw oraz stół do ping-ponga. Poza tym, jest tu też sklep, w którym na spokojnie można kupić podstawowe produkty spożywcze czy chemiczne. Jest to coś na wzór delikatesów czy Groszka.

Sanitariaty

Sanitariaty są takie jakie być powinny. To znaczy – podział na damskie/męskie i odpowiednio do każdej płci – 4 toalety, 3 prysznice, 5 umywalek i lustra.

Jeśli chodzi o miejsce do zmywania naczyń – tu jest trochę inaczej niż zwykle. Znajdziemy tutaj sporą ale płytką wanienkę i zraszacz do podlewania roślin. Dzięki tym przedmiotom mamy umyć naczynia. Niestety przez zbyt małą ilość takich stanowisk (jedno) w godzinach “szczytu” tworzą się spore kolejki.

Miejsca do wylewania nieczystości z przyczep/kamperów podczas naszej obecności tutaj (3 noce) nie znaleźliśmy.

Cennik

Cennik jest przyzwoity i odpowiada warunkom panującym na campingu. Poniżej załączam cennik ze strony campingu. (Stan na 2021 rok)

namiot10 zł
osoba10 zł
przyczepa campingowa10 zł
prąd5 zł
opłata klimatyczna2 zł/osoba

Przy okazji dodam, że można tutaj wykorzystywać bon turystyczny.

Jeśli jesteście ciekawi co więcej oferuje camping, zajrzyjcie na stronę campingu PKS w Okunince.

AUTOR: Zuzanna (13 lat)

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tych miejscach? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne 😊

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments