Camping OSiR nr 140 w Suchedniowie

  • województwo – świętokrzyskie
  • miejscowość – Suchedniów
  • adres – ul. Ogrodowa 11, 26-130 Suchedniów
  • GPS – 51°2’31”N,20°50’35”E
  • strona internetowa – https://osirsuchedniow.pl/index.php/camping140/
  • adres mailowy – recepcja@camping140.pl
  • okres otwarcia– całoroczny

U podnóża Gór Świętokrzyskich pośród małych wsi znajduje się miasteczko Suchedniów, gdzie jest zalew a nad nim Ośrodek Sportu i Rekreacji. Można znaleźć tam urokliwy camping o umiarkowanych cenach z plażą, placem zabaw oraz siłownią, gdzie każdy z gości ma wstęp.

Parcele na tym campingu nie są ściśle wyznaczone. Tak naprawdę można się ustawić z namiotem, kamperem czy przyczepą gdzie się chce. Warto jednak podkreślić, że liczba gości jest limitowana i zależy od dostępności kluczyków do toalet. Kiedy kończą się kluczyki, kończą się też miejsca na polu campingowym. My idealnie trafiliśmy i akurat dostaliśmy ostatni kluczyk, więc gdybyśmy byli kolejni, niestety byśmy się nie zmieścili. W ten oto sposób dba się o komfort przebywających tu gości, gdyż zbytnie zagęszczenie spowodowałoby ścisk w sanitariatach i innych miejscach. Gdyby nie to obostrzenie, to zmieściłoby się tutaj więcej namiotów, przyczep czy kamperów, ale moim zdaniem decyzje właścicieli ośrodka są jak najbardziej słuszne.

Camping oferuje nam wiele atrakcji: m. in. możliwość kąpania się w zalewie pod czujnym okiem ratowników, korzystanie z siłowni i placu zabaw, wypożyczenie rowerków wodnych i kajaków oraz wynajęcie kortu tenisowego.

Na terenie obiektu są dwie kuchnie wyposażone w lodówki, mikrofalówki, zlewy oraz kuchenki gazowe. Jest też pralnia płatna 10 pln za jeden wsad.

Są dwa typy toalet. Koło plaży znajdują się toalety dostępne dla wszystkich, tzn. osób zarówno z campingu jak i tych, którzy przychodzą tylko nad zalew, gdyż infrastruktura jest dla całego miasteczka i okolic. Na campingu są także dodatkowe toalety i łazienki zamykane na klucz, przeznaczone jedynie dla gości campingu. Łazienki wyposażone są w 3 prysznice dla każdej z płci, trzy toalety damskie i dwie toalety męskie + pisuary. Ogólnie jest czysto i zawsze jest do dyspozycji papier toaletowy.

A teraz przejdźmy do tematu cennika. Camping nie jest drogi a dość dużo oferuje. Można dodatkowo wypożyczyć sobie sprzęt wodny. Szczegółowy cennik znajduje się na stronie campingu.

IV. Wypożyczalnia sprzętu pływającego -opłata za 1 godz.
Kajak 2 osobowy10 zł
Łódź wiosłowa 3 osobowa14 zł
Rower wodny 2 osobowy14 zł
Rower wodny 4 osobowy20 zł
cennik ze strony campingu

Podsumowując, camping jest bardzo zadbany a opiekuje się nim bardzo miła obsługa. Jest tam pole do siatkówki z dostępnymi piłkami, plac zabaw dla dzieci czy siłownia dla nieco starszych osób. To tylko część atrakcji jakie oferuje nam camping. Niewysokie ceny również zachęcają do przybycia tutaj. Warto dodać, że cisza nocna jest od godziny 23 oraz że jest ona naprawdę respektowana przez gości. My przybyliśmy tutaj na jedną sobotnią noc i było dosyć głośno przed ciszą nocną. Około godz. 23 zapanował spokój. W razie czego pan z obsługi powiedział nam, że jeśli w naszej okolicy będzie hałas podczas ciszy nocnej to mamy zapukać do recepcji i zgłosić, to ktoś przyjdzie uciszyć imprezowiczów. Recepcja bowiem jest otwarta całą dobę a bar na terenie campingu do godz. 22. Tak więc jeśli będziecie w okolicy i macie plany zdobyć Łysicę lub inny szczyt w Górach Świętokrzyskich, albo po prostu odpocząć to przyjedźcie tutaj, a na pewno się nie zawiedziecie!

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tym miejscu? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne 😊

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments