Camping nad Stawami w Złotym Stoku

 • województwo – dolnośląskie
 • miejscowość – Złoty Stok
 • adres – Błotnica 50, 57-250 Złoty Stok
 • GPS – 50°27’52.6″N 16°54’12.7″E
 • strona internetowa – www.campingnadstawami.pl
 • adres mailowy – campingnadstawami@gmail.com
 • okres otwarcia – sezonowy

Jak sama nazwa mówi, miejsce położone jest nad wodą, a to oznacza, że jest też duży popyt na to miejsce. Nie dziwne, gdyż 3 stawy, które się tutaj znajdują, nadają campingowi uroku, który zachęca do spędzania czasu w tym miejscu. Jest to lokalizacja odpowiednia zarówno dla wędkarzy, jak i dla ludzi pragnących odsunąć się od rzeczywistości, chwilę spędzić bez zasięgu, czy w partyzanckich warunkach. Tutaj jest link do strony Campingu nad Stawami.

Miejsca campingowe nie są dokładnie wyznaczone, tak naprawdę można się stawiać, gdzie tylko obsługa campingu da nam wolne pole. Miejsca na campingu “nad stawami” są praktycznie nad wodą, więc jeśli ktoś lubi takie warunki, jest to miejsce idealne dla niego. Opcjonalnie, zamiast nocowania we własnej chałupce, można wypożyczyć drewniany domek, albo w pełni wyposażone domki holenderskie. Przepiękne, malownicze stawy otoczone są drewnianymi ławeczkami i pomostami, a do dyspozycji gości jest mała łódka z wiosłami.

Na terenie jest mini świetlica, gdzie stoi stół do ping-ponga, piłkarzyki oraz bilard. Wszystko jest oczywiście udostępnione dla gości.

Gdy się chce tutaj dojechać, wystarczy w nawigację wbić miasteczko Błotnica. Na camping prowadzą dwie drogi: jedna wyasfaltowana jednak bardzo wąska oraz taka podniszczona, ale za to szeroka. Ta druga biegnie od strony Złotego Stoku.

Miejsce to jest idealne dla wędkarzy, ale również dla poszukujących przygód ludzi, którzy bardzo by chcieli wypłynąć małą łódką na środek stawu i popatrzeć na wszystkie przyczepy, namioty i kampery z innej perspektywy. Jeśli ktoś przyzwyczaił się, że zawsze ma zasięg w telefonie czy komputerze, tutaj zmieni swoje zwyczaje, gdyż o zasięg trudno. Według nas, to jednak umila atmosferę, gdyż można zająć wolny czas innymi atrakcjami.

Pisząc w pierwszym akapicie o spartańskich warunkach, miałam na myśli łazienki znajdujące się na terenie campingu nad stawami. Nie są one złe, jednak wadą jest to, że dla wszystkich gości udostępniony jest tylko jeden prysznic i dwie toalety. My podczas pobytu nie narzekamy na to, za to przy większej liczbie gości mogą się robić kolejki, a co za tym idzie trzeba myć się we wcześniejszych lub bardzo późnych godzinach. Najlepszym rozwiązaniem, byłby zakup kontenera i umieszczenia tam toalet oraz np. prysznica.

Niestety, nie ma też odpowiedniego miejsca do mycia naczyń. Pomimo tych wszystkich niedogodności, warto podkreślić, że camping się rozwija i liczymy, że za kilka lat miejsce to będzie bardziej rozwinięte.

Obsługa patrząc na to wszystko, nie ustaliła wysokich cen pobytu. A są one takie:

 • rozłożenie namiotu – 15 zł/cały pobyt
 • postawienie przyczepy, kampera – 22 zł/cały pobyt
 • pobyt na polu namiotowym – 12 zł/osoba/doba
 • prąd – 15 zł/doba.

My za noc płacimy 63 zł + jednorazowo za przyczepę. Tak więc ceny są odpowiednie i myślę, że każdemu one pasują.

Podsumowując, camping “nad stawami” jest w dobrej lokalizacji, gdyż obok jest Złoty Stok oraz granica czeska. Do sklepu, tzn. do biedronki, do aldi i do delikatesów, jest około 4 km. Na terenie pola namiotowego, można skorzystać z miejsca na ognisko albo z pralki, po wcześniejszym uzgodnieniu z gospodarzami. A na dodatek, właściciele są mili, oraz zawsze chętni do pomocy. Tak więc camping prezentuje się świetnie, a my na pewno jeszcze tutaj wrócimy!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments