Camping Lakeside w Siguldzie

SPIS TREŚCI:

Otoczenie

Camping Lakeside znajduje się w miejscowości Sigulda na Łotwie. Po jednej stronie graniczy z rzeczką Lorupe i jeziorem Matinu Ezers, zaś po drugiej rozciąga się pas zieleni gdzie można stawiać namioty. Dodam jeszcze, że żeby wjechać na camping trzeba zjechać dość stromym zjazdem na dół, a co za tym idzie – gdy chce się wyjechać trzeba nim wjechać. Na szczęście jest on wyasfaltowany i bez problemu powinniście dać radę nim podjechać. My z przyczepę poradziliśmy sobie bez problemu.

Miejsca campingowe

Prawie całe pole campingowe (położone w dole przy rzece) jest pokryte trawą. Tylko jego część, przeznaczona na kampery i przyczepy, jest utwardzona i wysypana kamyczkami.

Miejsca, które są przeznaczone na kampery i przyczepy to oddzielone parcele – każda z prądem. Jest ich tylko kilka, więc oczywiście w razie dużego obłożenia można stawiać się na trawie, oczywiście za pozwoleniem właściciela. Jest też możliwość rezerwacji miejsca.

\

Atrakcje na terenie campingu

– pomostki i mostki (nad rzeką)

– spokojna muzyka relaksująca w toaletach 😁😂👍

– możliwość podłączenia telefonu (bez płacenia za prąd) – są to takie szafeczki, gdzie można podpiąć swój telefon i zamknąć go na klucz.

– możliwość wzięcia drewna do ogniska – oczywiście mile widziany jest napiwek 😉

– hamak tuż przy mostku

– pralka

Sanitariaty

Łazienki są czyste, zawsze jest papier, mydło i ręczniki papierowe. Dla każdej płci są 2 toalety oraz jeden prysznic. Urozmaiceniem jest obecność muzyki, która ma za zadanie wprowadzać nas w dobry humor. 😀

Miejsce do zmywania naczyń jest tuż koło łazienek. Jest ono oświetlone, zatem można zmywać też gdy się ściemni. Przy zlewach stoi także czajnik, pralka i księga gości, czyli specjalna książka, do której może się wpisać każdy. My też napisaliśmy coś od siebie i wkleiliśmy naszą wizytówkę.

Zrzut nieczystości oraz wąż z wodą są za recepcją.

Cennik

Ceny są adekwatne do warunków panujących na campingu. My za jedną noc płaciliśmy 31 euro. Poniżej prezentuję cennik pochodzący z tablicy przy wjeździe na camping (2021 rok).

Dorosły8 EURO/osoba
Nastolatkowie (12-15 lat)4 EURO/osoba
Dzieci (4-11 lat)2 EURO/osoba
kamper, przyczepa i samochód4 EURO
 Mini kamper, samochód, w którym się śpi3 EURO
 samochód2 EURO
 prąd 3 EURO/24h

Po aktualne ceny, wydarzenia czy po prostu informacje, które Was ciekawią zapraszamy na stronę campingu Lakeside.

Podsumowanie

Camping Lakeside to kameralny camping na obrzeżach miasta z dostępem do jeziora. Gospodarz jest bardzo miły i pomocny. Od razu na początku dał nam mapki i doradził gdzie warto pojechać i co zobaczyć. Pan bardzo dobrze mówi po angielsku, zatem nie było żadnego problemu z komunikacją. Zdecydowanie polecamy ten camping, my z pewnością tutaj wrócimy przy zwiedzaniu Łotwy. Warunki są tu bardzo dobre, no i ceny przystępne. Tymczasem musimy powiedzieć właścicielowi do widzenia i ruszać w drogę! Kierunek – Litwa 😀

AUTOR: Zuzanna (13 lat)

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tym miejscu? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne 😊

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments