Camping Baltic w Kołobrzegu

  • województwo – zachodniopomorskie
  • miejscowość – Kołobrzeg
  • adres – ul. 4 Dywizji Wojska Polskiego 1, 78-100 Kołobrzeg
  • GPS – N 54 10’52.71″ E 15 35’43.95″
  • strona internetowa – http://www.camping.kolobrzeg.pl
  • adres mailowy – baltic78@post.pl
  • numer telefonu – +48 606 411 954
  • okres otwarcia – sezonowy

Camping “BALTIC” położony jest w odległości około 400 m od plaży, do której można dojść ścieżkami oraz chodnikami. Wysokie standardy i dobrze przygotowany plac sprawiają, że dobre opinie dotyczące tego campingu są jak najbardziej zasłużone.

Wybór odpowiedniego miejsca noclegowego stanowi często nie lada wyzwanie dla wielu turystów. Jedni wolą zadbane, kilkugwiazdkowe obiekty, inni wolą odpoczywać nieco na uboczu, bliżej przyrody. Osoby podróżujące można też podzielić na takie, które wolą nocować w sprzętach caravaningowych oraz takie, dla których ważna jest wygoda, komfort, czyli innymi słowy hotel lub pensjonat. Nam zdecydowanie wystarczy wygoda, jaką zapewnia nam przyczepa, albo wcześniej namiot. Bez rezerwacji, spóźnień i niepotrzebnego stresu.

Po wpisaniu w internet frazy: kempingi w Kołobrzegu, zauważyliśmy wynik: camping Baltic w Kołobrzegu i bez wahania tam właśnie się udaliśmy.

Czuliśmy, że to będzie dobry wybór. Opis wskazywał, że camping ten jest wysoko oceniany i na pewno światowy, a po dojechaniu dowiedzieliśmy się dlaczego. Średnio 80% przyczep i kamperów, które tam zobaczyliśmy należało do Niemców. Skoro nasi wybredni sąsiedzi wybrali ten camping, to musi być dobrze. I faktycznie standard kempingu wysoki i na dodatek odległość do plaży niewielka.

A teraz nieco o wyglądzie campingu. Na jego terenie przygotowanych jest wiele miejsc dla przyczep czy kamperów. Dość spore parcele odgrodzone są od siebie żywopłotami albo małymi drzewkami. Dla cięższych kamperów przygotowane są miejsca wyłożone betonowymi kostkami, a w nich jest zasadzona trawa. Jest też dosyć spora przestrzeń z wykoszoną trawą przeznaczona dla namiotów. Na terenie campingu jest również plac zabaw dla dzieci.

Łazienki są zawsze czyste, nigdy nie brakuje papieru toaletowego, ani ręczników do wycierania rąk. W pomieszczeniach gra muzyka, a prysznice zamykane są zwykłymi drzwiami, nie kotarami. Przy wyjściu do łazienki znajduje się płyn do dezynfekcji rąk. Warto wspomnieć również o dobrze zaplanowanych stanowiskach do mycia naczyń czy części kuchennej.

Co do cen, to muszę przyznać, że nie są one zbyt wysokie jak na warunki panujące na campingu. My za dwie noce płacimy 226 zł i 40 gr, co dzieląc na jedną noc daje nam 113 zł i 20 gr. Ceny podczas wysokiego sezonu wyglądają następująco: dorosły – 18 zł, dzieci 7 – 15 lat – 10 zł, przyczepa powyżej 4 m długości – 30 zł, sam. osobowy – 15 zł, prąd – 12 zł, opłata klimatyczna – 4,40 zł.

Podsumowując, camping “Baltic” to bardzo dobry camping, tak więc polecamy go, nawet na dłuższe pobyty. Warto dodać, że camping wypożycza również domki. A ich ceny można znaleźć na stronie internetowej campingu (podanej na początku).

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tym miejscu? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne 😊

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments