Białowieża

  • jednodniowa wycieczka (02.05.2015 r.),
  • Białowieski Park Narodowy,
  • atrakcje: Hajnówka, ścieżka dydaktyczna “Żebra Żubra”, szlak Dębów Królewskich, Miejsce Mocy w Puszczy Białowieskiej.

Na dzisiaj zaplanowaliśmy jednodniową wycieczkę do Białowieży. W tym roku majówka jest dosyć krótka, dlatego my zdecydowaliśmy się na wypad do Białowieży. Zamierzamy przejechać się kolejką wąskotorową w Hajnówce, następnie wrócić pieszo ścieżką dydaktyczną. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że los nam nie sprzyja i kolejka jest w trakcie remontu. My jednak nie tracimy zapału, więc szybko znaleźliśmy inne równie ciekawe atrakcje. Na początku jedziemy do Białowieży, by zobaczyć tam pierwszego tego dnia żubra, chodziło mi o figurę żubra. Oczywiście nie obeszło się bez pamiątkowych zdjęć. Następnie zmierzamy do Białowieskiego Parku Narodowego, by dowiedzieć się co nieco o tych terenach. Przy okazji bierzemy ulotki dotyczące tego pięknego miejsca.

Następnie ruszamy na początek ścieżki dydaktycznej „Żebra Żubra”. Tam zostawiamy samochód i ruszamy trasą w stronę rezerwatu żubrów, ścieżka przebiega przez tereny bardzo podmokłe dlatego na trasie znajduje się wiele kładek i obalonych drzew.

To miejsce jest niesamowite, bo każde drzewo, które się przewróciło pozostaje nietknięte przez człowieka, nikt nie narusza ekosystemu. Ten szczegół dodaje magicznego uroku, dzięki czemu mamy wrażenie, że znajdujemy się w bajce.

Spacer w jedną stronę zajmuje nam mniej więcej 40 minut. Po dojściu na miejsce postanawiamy wejść do rezerwatu pokazowego żubrów. Za bilety płacimy odpowiednio 9 PLN za osobę dorosłą i 5 PLN za dziecko.

Na terenie rezerwatu znajduje się kilkanaście zagród ze zwierzętami. Fajne miejsce dla rodzin z dziećmi ale nie tylko. Podziwiamy zatem odpoczywające zwierzęta, spacerujemy od zagrody do zagrody a po obejrzeniu wszystkich miejsc wracamy ścieżką. Oczywiście jest możliwość bezpośredniego dojazdu do rezerwatu, my jednak wolimy spacer.

Po tym fascynującym spacerze i krótkim posiłku podjeżdżamy pod linię kolejową Hajnówka – Białowieża (chwilowo nieczynną) i zmierzamy ku Miejscu Mocy.

Na trasie znajdują się znaki, więc nie ma problemu z dojściem. Spacer od parkingu zajmuje nam kilka minut. Po dojściu na miejsce odczuwamy dziwny przypływ emocji, przez chwilę mieliśmy wrażenie jakby istniała tam magia, nie każdy dostrzega urok tego miejsca, ale dla dzieci będzie to na pewno niezapomniane przeżycie.

Ostatnią atrakcją w okolicy będzie Szlak Dębów Królewskich.

Przy każdym okazie znajduje się tabliczka z ciekawymi informacjami.

Niestety dzień nie jest aż tak długi, by zobaczyć wszystkie ciekawe miejsca, ale my postanawiamy przyjechać tu znowu. Żubrom i Białowieskiemu Parkowi Narodowemu mówimy do zobaczenia !!!

AUTOR: Julia (15 lat)

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tych miejscach? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne 😊

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments