Autocamping – Tatranská Štrba

  • kraj – Słowacja
  • miejscowość – Tatranská Štrba
  • adres – Horská 40, 059 41 Tatranská Štrba
  • GPS – N 49.086894 E 20.072704
  • strona internetowahttps://autocamping-strba.sk/
  • adres mailowy – autocamping40@gmail.com
  • okres otwarcia – sezonowy (maj – październik)

Camping znajduje się w miejscowości Tatranská Štrba przy ulicy Horská  40. Warto wspomnieć, że na campingu tym panuje niesamowita atmosfera. Przyjeżdżają tu głównie ludzie, którzy planują zdobyć Rysy lub wybrać się na inne szlaki górskie. Wieczorami wszyscy opowiadają sobie o wrażeniach ze szlaku i idą spać dosyć wcześnie. W nocy naprawdę panuje tu cisza. Za to wcześnie rano, około godz. 4 czy 5 można zaobserwować ludzi w skupieniu przygotowujących się do wyjścia na szlak. Nikt nic nie mówi, bo każdy wie co ma robić. Przyznam, że taka atmosfera jest naprawdę budująca i motywująca, to trochę tak jakby szykować się na “bitwę”.

Chwilę przed wjazdem na camping naszym oczom ukazuje się tablica widoczna poniżej:

Wjazd na jego teren prowadzi ostro w dół, dlatego trzeba uważać, by przy wyjeżdżaniu z przyczepą nie spalić sprzęgła. Zaraz po wjeździe, tuż przy recepcji zobaczycie drewniane rzeźby zwierząt: jelenia, niedźwiedzia oraz muchomora, które nadają temu miejscu nieco leśno-bajkowy charakter.

Po wjeździe na teren campingu ujrzycie dwa budynki: restaurację Humno z recepcją na boku oraz sanitariaty.

Warto dodać, że prysznice są płatne. Jeden żeton, kosztujący 50 eurocentów (około 2,20 zł) starcza zwykle na mycie jednej osoby. Toalety i prysznice są czyste i zadbane.

Na terenie campingu jest także kuchnia, restauracja oraz plac zabaw dla dzieci. Ponadto jest kilka stołów położonych zarówno na terenie pola namiotowego, jak i przed kuchnią. Można na nich przygotować posiłki, a następnie je spożyć.

W kuchni umieszczone są 3 kuchenki gazowe, lodówka i zlew. Bez problemu możesz ugotować posiłek i zjeść go na miejscu. Jest też ciepła bieżąca woda więc bez problemu umyjesz naczynia.

Właściciele oferują noclegi w domkach standard (4-osobowe), domkach comfort oraz na bardzo rozległym polu namiotowym dla przyczep campingowych, kamperów czy namiotów.

Miejsca na postawienie własnego “dachu nad głową” jest bardzo dużo. Teren przeznaczony na to, jest trochę pochyły, w związku z tym miejsca przygotowane są piętrowo w formie “schodów”.

Wzdłuż pola namiotowego przechodzi ścieżka która prowadzi w dół, tzn. do łazienek i recepcji. Podczas ładnej pogody widać stąd dobrze wierzchołki Tatr Wysokich. Niestety polskich szczytów nie ujrzymy z tego miejsca. 😮

Camping jest naprawdę na wysokim poziomie, ma wszystko co powinno posiadać tego typu miejsce. Co prawda nie ma ani basenów ani parków rozrywki (tak jak we Włoszech), ale nie oznacza to, że jest mało atrakcyjny. Zresztą osoby przyjeżdżające w to miejsce raczej spędzają czas na górskich szlakach.

UWAGA !!! Jest jeden minus: w recepcji można płacić tylko w Euro (waluta m.in Słowacji, Niemiec czy Francji). Nie akceptują płatności polską czy czeską walutą . Nie ma także terminala, a płatności odbywają się niezwłocznie po przyjeździe. Jeśli więc nie posiadasz europejskiej waluty, musisz natychmiast pojechać do bankomatu, który znajduje się około 5 km od campingu.

Camping akceptuje obecność zwierząt domowych, np. psów czy kotów. Podczas pobytu na campingu każdy zameldowany gość musi nosić papierowe opaski (zdjęcie poniżej).

Podsumowując, wiele campingów w Polsce (i nie tylko) było w o wiele gorszym stanie. A tutaj dużym ułatwieniem jest dobrze wyposażona kuchnia, a dla mniej kreatywnych – restauracja. Polecamy to miejsce każdemu, kto chciałby wypocząć chadzając po górskich szlakach, czy zdobyć Rysy, tak jak zrobiliśmy to my.

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tym miejscu? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne 😊

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments