ALPENWILDPARK PFӒNDER – park dzikich zwierząt, które można podziwiać wjeżdżając na szczyt kolejką linową 🚠 lub idąc pieszo oznaczonym szlakiem 🚶‍♀️🚶‍♂️

Wreszcie jesteśmy w Austrii w okolicy Jeziora Bodeńskiego! Za cel obieramy sobie kolej linową Pfaenderbahn.

Przypomina ona tę na Kasprowy Wierch z tą różnicą że tu nie było kolejek a cena nawet dla nas przystępna: to tylko 23 Euro / rodzina (około 100 pln).

Co prawda wysokość nie jest zbyt imponująca ale widoki już tak. Wjeżdżamy na wysokość 1064 m n.p.m. i mamy cudne widoki na Alpy i Jezioro Bodeńskie. A humory dopisują!!!💕

Do miejscowości Bregenz gdzie mieści się dolna stacja tej kolei dojechaliśmy lokalnymi drogami. Po drodze widać było rozsiane salony samochodowe. Jeśli weźmiemy pod uwagę, iż na tym obszarze nie żyje za dużo Austriaków, to znaczy że muszą być zamożni, skoro kupują aż tyle dobrych aut. Na szczycie góry Pfӓnder podziwialiśmy dzikie zwierzęta. Udało się też podreptać po alpejskim majowym śniegu.

Za opłatą kilku euro można na górze podziwiać prawdziwe polowania ptaków drapieżnych żyjących w Alpach. A wracając do naszych tradycji wysokogórskich to te Alpy były przedsmakiem tego co można w tych górach poprzemierzać. Nawet zrodził się taki pomysł aby w przyszłości pochodzić po Alpach. Wszystko jedno czy będą: niemieckie, austriackie czy szwajcarskie.

wycinek trasy: Niemcy, Liechtenstein, Austria

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments