8 najciekawszych atrakcji niedaleko Słowińskiego Parku Narodowego

  • Jezioro Sarbsko

To jezioro znajdujące się w sąsiedztwie Łeby, można tutaj wypożyczyć rowerek wodny czy kajak.

  • Wydmy w Słowińskim Parku Narodowym

To jedna z najpopularniejszych atrakcji w tym regionie, jeśli nie najsławniejsza. Parking znajduje się w niewielkiej miejscowości Rąbka (w 2020 r. było to 5 zł za 1 h). Następnie uiszczamy opłaty za bilety do parku narodowego (3.5 zł za bilet ulgowy i 7 zł za bilet normalny – stan na 2020 rok). Z tego miejsca podążamy pieszo w stronę wydmy, jest jednak także możliwość skorzystania z rowerów czy tzw. melexów po uiszczeniu dodatkowej opłaty. W jedna stronę mamy do pokonania około 6 kilometrów. Szlak czerwony, który prowadzi wzdłuż drogi w bezpiecznej odległości od rowerów i samochodów.

Po drodze przy szlaku znajduje się Muzeum “Wyrzutnia Rakiet”. Najsłynniejszą wydmą udostępnioną turystom jest oczywiście Wydma Łącka, ma ona wysokość około 30 metrów i każdego roku przemieszcza się o kilka metrów zasypując w ten sposób lasy.

  • Latarnia Morska Stilo

Ta latarnia morska znajduje się we wsi Stilo zwanej również Osetnikiem . Jest położona około 700 metrów od parkingu, z którego idzie się takim oto szlakiem w lesie. Konstrukcja ta ma kształt szesnastokątnego ostrosłupa, jest pomalowana na trzy kolory: czarny, biały i czerwony oraz wznosi się na wysokość 33 metrów. Budynek powstał na początku XX wieku, i jak na tamte czasy odznacza się nowoczesną techniką. Wstęp na latarnie wynosi 6 zł za bilet ulgowy i 8 zł za bilet normalny.

  • port i falochron w Łebie

adres: Abrahama 3, 84-360 Łeba (port)

AUTOR: Julia (15 lat)

Podobał Wam się wpis? Co myślicie o tym miejscu? A może macie jakieś sugestie? Koniecznie dajcie znać w komentarzach, to dla nas bardzo ważne 😊

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments